Urząd Miasta Sulejówek

poniedziałek, 29.11.2021
Błażeja, Fryderyka, Saturnina
Telefon: +48 22 76-06-201
e-mail:urzad@umsulejowek.pl

Menu

Nawigacja

  • Aktualności

Treść strony

80 Rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego
2015.05.13
80 Rocznica śmierci  Marszałka Józefa Piłsudskiego
12 maja 2015 r. o godz. 8.00 Burmistrz Arkadiusz Śliwa, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Janusz Czarnocki, Sekretarz Hanna Stefaniuk oraz przedstawiciel Muzeum Marszałka Piłsudskiego w Sulejówku Jerzy Pawłowski oddali hołd Marszałkowi w 80 rocznicę Jego śmierci składając kwiaty pod pomnikiem „Lekcja historii”
Imieniny Marszałka w Sulejówku
2015.03.24
Imieniny Marszałka w Sulejówku
Przed II wojną światową dzień imienin Marszałka były niemal świętem narodowym, obchodzonym bardzo uroczyście w całym kraju. W tym dniu do Sulejówka przybywały tłumy. Nawiązując do tej tradycji co roku na Skwerze Niepodległości zbierają się przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy by uczcić pamięć o wielkim Polaku, dla którego dworek Milusin w Sulejówku był miejscem pracy i spotkań, a przede wszystkim domem, w którym mieszkał wraz z rodziną.
I Rajd Rowerowy na Orientację "Na wiosennym szlaku" już za nami!
2015.03.23
I Rajd Rowerowy na Orientację "Na wiosennym szlaku" już za nami!
W niedzielę 22 marca br. w samo południe ze stadionu miejskiego w Sulejówku w trasę rowerową wyruszyło 253 uczestników. Zadaniem uczestników było dotarcie w ciągu trzech godzin do jak największej liczby punktów kontrolnych (PK) zaznaczonych na mapie rajdu i wykonanie zadań związanych z danym PK.
Halowy Turniej Piłki Noznej o Puchar Burmistrza
2015.02.23
Halowy Turniej Piłki Noznej o Puchar Burmistrza
W dniu 21 lutego br. w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Idzikowskiego 2a odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej chłopców w wieku 11 lat, o Puchar Burmistrza Miasta Sulejówek. W turnieju wzięło udział osiem zespołów: dwa z Sulejówka, trzy z Warszawy, dwa z Mińska Mazowieckiego i jeden z Halinowa.
Gra Harcerska „Odkryj Swoje Miasto”
2015.02.23
Gra Harcerska „Odkryj Swoje Miasto”
W niedzielę 22 lutego, w Dzień Myśli Braterskiej, Sulejówek stał się miejscem niezapomnianej przygody dla uczestników gry „Odkryj swoje miasto”. Organizatorem gry był Szczep 44 MDHiZ „Zielony Płomień” i 113 WDH-ek „Ennedi”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Arkadiusz Śliwa - Burmistrz Miasta.
Noworoczne Spotkanie Kombatantów
2015.01.20
Noworoczne Spotkanie Kombatantów
Jak co roku, w sobotę, 17 stycznia o godz. 12.00, środowiska kombatanckie spotkały się w gościnnych progach Zespołu Szkół Nr 2 przy ul. Okuniewskiej, by w miłej atmosferze złożyć sobie noworoczne życzenia i przełamać się opłatkiem.
MEDALE ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE
2014.10.31
MEDALE ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE
29 października 2014 r. w Gimnazjum Nr 2 przy ul. Narutowicza 10 odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczone zostały pary małżeńskie z co najmniej 50-letnim stażem. Medale w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa. Wśród 14 odznaczonych par znaleźli się Państwo Teresa i Władysław Teisseyre, którzy mają za sobą 65 lat małżeństwa oraz Państwo Halina i Ryszard Gadomscy z 59-letnim stażem małżeńskim.
Uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu ekologicznego
2014.10.31
Uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu ekologicznego
W dniu 24 października 2014 r. w Urzędzie Miasta Sulejówek odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom konkursu ekologicznego promującego wykorzystanie odnawialnych źródeł energii przeprowadzonego w ramach Programu edukacji ekologicznej pn. „Eko-Sulejówek”. Finaliści konkursu otrzymali z rąk Burmistrza Miasta Arkadiusza Śliwy dyplomy i atrakcyjne nagrody sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Poświęcenie pomników Świętego Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sulejówku
2014.10.28
Poświęcenie pomników Świętego Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sulejówku
W czwartek 23 października o godz. 18.00 przed Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Sulejówku odsłonięto pomniki Świętego Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystego poświęcenia pomników dokonał Jego Ekscelencja Marek Solarczyk Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej.
Fotorelacja - Strefa Kibica
2014.09.25
Fotorelacja - Strefa Kibica
20 września 2014 r. na stadionie miejskim w Sulejówku z inicjatywy Burmistrza Miasta Sulejówek została zorganizowana Strefa Kibica. Na telebimie zostały wyświetlone mecze półfinałowe Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014. Publiczność dopisała i do ostatnich chwil kibicowała naszej drużynie.
Fotorelacja - PIKNIK EKOLOGICZNY 2014
2014.09.25
Fotorelacja - PIKNIK EKOLOGICZNY 2014
20 września 2014 r. na stadionie miejskim w Sulejówku odbył się piknik ekologiczny zrealizowany w ramach programu edukacji ekologicznej pn. „Eko-Sulejówek” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
V edycja Turnieju piłki nożnej o puchar Premiera RP
2014.09.19
V edycja Turnieju piłki nożnej o puchar Premiera RP
15 września 2014 r. na Orliku przy Zespole Szkół Nr 2 odbyła się V edycja turnieju o puchar Premiera RP. Turniej otworzył Burmistrz Arkadiusz Śliwa życząc uczestnikom udanej sportowej rywalizacji. Organizację sportową prowadzili animatorzy Orlika - Anna Miszto i Paweł Wolski. Spotkania sędziował Przemek Laskowski.
75 rocznica pacyfikacji Mieszkańców Długiej Szlacheckiej, Cechówki i Miłosny
2014.09.17
15 września 2014 r. o godz. 17 pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej - usytuowanym w pobliżu stadionu miejskiego - rozpoczęła się uroczystość upamiętniająca poległych podczas II wojny światowej mieszkańców naszego miasta. 75 lat temu – 15 września 1939 r. żołnierze Wehrmachtu w odwecie za postrzelenie niemieckiego oficera rozstrzelali losowo wybranych mieszkańców Miłosny, Zorzy i Cechówki, wśród których znalazły się: dzieci, kobiety i starcy
Obchody 94. Rocznicy Bitwy Warszawskiej
2014.08.19
15 sierpnia Grupa Rowerowa z Sulejówka zorganizowała wycieczkę do Ossowa. O godz. 9.30 grupa 80 rowerzystów wraz z burmistrzem Arkadiuszem Śliwą wyruszyła do Ossowa, aby jak co roku uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej polowej upamiętniającej 94. Rocznicę Bitwy Warszawskiej. Burmistrz wraz z radnymi złożył kwiaty na Cmentarzu Poległych w Ossowie. Wcześniej, przedstawiciele Grupy Rowerowej złożyli także kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
O 12.00 przed Dworkiem Milusin w Sulejówku Fundacja Add Artes i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zorganizowały koncert plenerowy pt. „Powróćmy do cudownych lat”
MITYNG LEKKOATLETYCZNY - EMOCJE I ŚWIETNA ZABAWA
2014.06.11
Tradycyjnie VII mityng lekkoatletyczny odbył się na boisku szkolnym Gimnazjum nr 2 w Sulejówku przy ul. Narutowicza. Uczestniczyli w nim zawodnicy ze szkół podstawowych z klas IV-VI i gimnazjaliści. Zmienna, deszczowa pogoda nie przeszkodziła uczniom w świetnej zabawie i pełnej emocji, sportowej rywalizacji.
Wręczenie nagród – konkurs plastyczny
2014.04.14
10 kwietnia 2014 r. Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego „Mieszkasz w Sulejówku złóż PIT w Urzędzie Skarbowym w Mińsku Mazowieckim – część twoich pieniędzy wróci do naszego Miasta”.
Uroczyste wręczenie nagród uczestnikom miejskiego konkursu ekologicznego „Eko – Sulejówek”
2014.01.09
Uroczyste wręczenie nagród uczestnikom miejskiego konkursu ekologicznego „Eko – Sulejówek”
W dniu 20 grudnia 2013 r. w Sali Ślubów Urzędu Miasta w Sulejówku odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom konkursu ekologicznego „Eko – Sulejówek” przeprowadzonego w ramach zadania pn. „Organizacja miejskiego konkursu ekologicznego „Eko – Sulejówek” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 20.000,00 zł.
Videorelacja ze spotkań z Mieszkańcami z cyklu "Porozmawiajmy o..."
2013.02.24
Relacja video ze spotkań z Mieszkańcami z cyklu "Porozmawiajmy o...", które odbyły się na Szkopówce oraz w siedzibie OSP w Sulejówku Miłośnie w dniach 18 i 19 lutego 2013 r. Materiał video udostępniony dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Komorka
Poczta Polska szuka chętnych do otwarcia agencji pocztowej w Sulejówku
2013.01.31
Poczta Polska szuka chętnych do otwarcia agencji pocztowej w Sulejówku. Poczta Polska poszukuje chętnych, którzy w ramach własnej działalności gospodarczej poprowadzą Agencję Pocztową w Sulejówku. Poczta zapewnia: specjalistyczny sprzęt, szkolenie, stale wynagrodzenie, a przy wyższych obrotach - atrakcyjną prowizję.
Relacja z WIECZORNICY
2013.01.31
W niedzielę 27 stycznia w MDK miała miejsce wieczornica, poświęcona 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uczestniczący w wieczornicy wysłuchali "Marsz, marsz Polonia" a następnie głos zabrali prelegenci: burmistrz Arkadiusz Śliwa i radny Krzysztof Bożym.
Hmmm… czuję u Was wielką wiarę we wróżby.
2012.11.26
Dwa tygodnie wyczekiwania i w końcu nadeszły, najbardziej nietypowe i niepowtarzalne imieniny w tym sezonie. ... A wszystko to odbyło się 24 listopada w SP nr 3 w Sulejówku Miłosnej. To właśnie tam, punktualnie o godzinie 11 do dzieci z Sulejówka, przybyła Para Królewska ...
I TURNIEJ SZACHOWY
2012.11.21
Zapraszamy na I Turniej Szachowy, który odbędzie się w MDK w Sulejówku przy ul. W. Bogusławskiego 14a w dniu 24 listopada 2012 o godz. 14.00 ...
Obchody Święta Prywatnej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich
2012.11.19
... z okazji Święta Szkoły w tym roku poświęcona obchodom 50-lecia praw miejskich Miasta Sulejówek i rodzinie Moraczewskich odbyła się gra miejska polegająca na zdobywaniu wiedzy na temat Sulejówka, ważnych wydarzeń oraz dat, a także ludzi zasłużonych dla naszego Miasta. ...
Święto Niepodległości wśród harcerzy
2012.11.16
... Punktualnie o 10.00 odbył się uroczysty apel rozpoczynający dwudniowy rajd poświęcony historii naszej ojczyzny – Polski oraz naszej małej ojczyzny- Sulejówka. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą ale także zwinnością i sprytem godnym legionisty Piłsudskiego, a wszystko to aby zdobyć szablę Komendanta hufca ZHP Sulejówek, która od kilku lat jest przechodnią nagroda dla najlepszej drużyny. ...
Ogłoszenie - sesja XXXIV - 2012
2012.11.15
Ogłoszenie - sesja XXXIV - 2012
XXXIV sesja Rady Miasta Sulejówek w dniu 22 listopada 2012 roku (czwartek) o godz. 18.00 w Urzędzie Miasta Sulejówek ul. Dworcowa 55, 05 - 070 Sulejówek.
11 listopada - Świeto Niepodległości
2012.11.13
Niepodległy byt narodu jest tak ważny, jak wolność dla jednostki.
W XIX i XX w. Naród Polski mimo walki i determinacji rzadko mógł cieszyć się niepodległością. Po 123 latach zaborów 11.XI.1918 r. odzyskaliśmy wolność.
„ZADUSZKI ARTYSTYCZNE”
2012.11.13
Miejski Dom Kultury zaprasza 18 listopada 2012 r. na program poetycko – muzyczny pt. „ZADUSZKI ARTYSTYCZNE”, który poświęcony będzie twórczości wybitnych, nieżyjących artystów ...
Andrzejkowe obwieszczenie
2012.11.12
Andrzejkowe obwieszczenie
Ogłasza się, że dnia 24 listopada 2012 r. do naszego miasta Sulejówek przybędą Król Andrzej i Królowa Katarzyna. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci w wieku 7-10 lat!
Debata o bezpieczeństwie
2012.11.09
Debata o bezpieczeństwie
Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na debatę społeczną poświęconą poprawie bezpieczeństwa na terenie powiatu mińskiego, ...
Koncepcja Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
2012.11.09
Koncepcja Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
W środę 7 listopada prezydent Bronisław Komorowski otworzył w Belwederze wystawę „Koncepcja Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku”. Była to pierwsza publiczna prezentacja koncepcyjnego projektu muzeum. Wystawa przewieziona została z Belwederu do Sulejówka, ...
Apel Wojewody Mazowieckiego
2012.11.05
„Apel Wojewody Mazowieckiego” w sprawie ostrożnego postępowania z urządzeniami grzewczymi mogącymi wydzielać trujący tlenek węgla - czad.
Planowane wyłączenia prądu
2012.11.05
Planowane wyłączenia prądu
PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa informuje o planowanych wyłączeniach prądu SULEJÓWEK MIŁOSNA, 7 listopada 2012 r. w godz. ...
Ogłoszenie - sesja XXXIII - 2012
2012.10.31
... na wniosek co najmniej ¼ ustawowego składu Rady Miasta zwołuję XXXIII sesję Rady Miasta Sulejówek w dniu 5 listopada br. (poniedziałek) o godz. 18 w Urzędzie Miasta Sulejówek, ul. Dworcowa 55.

drukuj całą stronę

Aktualności

2020.08.28
Ogłoszenie o możliwiości zakupu drewna opałowego
2020.08.03
Zmiana metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Informujemy, że od 1 września 2020 r. następuje zmiana metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zgodnie z Uchwałą Nr XX/207/2020 Rady Miasta Sulejówek z dnia 23 kwietnia 2020 r. w sprawie wyboru metody opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Miasta Sulejówek oraz ustalenia stawki takiej opłaty, obowiązywać będzie nowy system rozliczania za odbiór odpadów.

2020.11.13
INWENTARYZACJA INDYWIDUALNYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA NA TERENIE MIASTA SULEJÓWEK

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że na terenie Miasta Sulejówek przeprowadzona jest inwentaryzacja źródeł ciepła.

ANKIETA – INWENTARYZACJA ŹRÓDEŁ CIEPŁA

 

Galeria zdjęć

  • "Otradno" - pierwszy dom Aleksandry i Józefa Piłsudskich
  • Stadion Miejski
  • W hołdzie Sybirakom i artyście Marianowi Jonkajtysowi
  • Willa "Dewajtis" Czesława i Apolonii Sandrów - obecnie budynek Urzędu Miasta Sulejówek
  • Milusin - Dworek Marszałka Józefa Piłsudskiego
przejdź do galerii

Reklama

1% podatku dla organizacji pożytku publicznego

Urząd Miasta Sulejówek

ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek
tel. / fax (22) 76-06-201 / (22) 76-06-213
e-mail: urzad@umsulejowek.pl

Godziny urzędowania

- poniedziałek w godz. 9:00 - 18:00
- wtorek-czwartek w godz. 8:00 - 16:00
- piątek w godz. 8:00 - 15:00

Stopka

Copyright Urząd Miasta Sulejówek 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.