Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

Festiwal Smaków Food Trucków - 22i 23 czerwca 2024 r.

Festiwal Smaków Food Trucków nadjeżdża do Sulejówka!  Już 22 i 23 czerwca food trucki zaparkują w Parku Glinianki.

 


22 i 23 czerwca Sulejówek ponownie wypełni się smakami z różnych stron świata! Sprawdźcie, jakie atrakcje pojawią się w Parku Glinianki.

W czerwcu Festiwal Smaków Food Trucków zawita do Sulejówka w ramach Powiatowego Festiwalu Orkiestr Dętych, a mobilne restauracje z różnych regionów Polski zaprezentują smaki, które przeniosą uczestników w kulinarne podróże do Azji, Gruzji, Meksyku, Hiszpanii i wielu innych zakątków świata. W menu pojawią się klasyczne dania kuchni gruzińskiej, takie jak chaczapuri, esencjonalne chinkali oraz placek lobiani i szaszłyki. Miłośnicy kuchni meksykańskiej będą mogli delektować się soczystymi tacos i aromatycznym burrito. Wielbiciele amerykańskiej kuchni znajdą na festiwalu tradycyjne streetfoodowe dania, takie jak soczyste burgery wołowe, zapiekanki i chrupiące frytki belgijskie. Nie zabraknie też czegoś na deser. Wśród słodkości królować będą hiszpańskie pączki churros, lody oraz świeże owoce w czekoladzie. Zapowiada się nie lada uczta, dzięki której będzie można udać się w kulinarną podróż i to bez opuszczania festiwalowego terenu. Pełna lista food trucków prezentowana będzie na stronie wydarzenia: facebook.com/events/478318521322227

Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko świetna okazja do skosztowania kuchni świata, ale i spędzenia miło czasu z rodziną i znajomymi. Gra terenowa to dodatkowa aktywność, w której do wygrania będą atrakcyjne gadżety oraz bony na dania z food trucków. Podczas trwania wydarzenia odbędą się także wybory na najsmaczniejszego food trucka. Głosy zbierane będą do specjalnej skrzyneczki, znajdującej się przy namiocie organizatora. Spośród wszystkich mobilnych restauracji wybrany i nagrodzony zostanie ten, który przypadnie do gustu największej liczbie uczestników. Na terenie festiwalu znajdzie się również strefa konsumpcyjna oraz strefa chill z leżaczkami, gdzie można będzie odpocząć i cieszyć się atmosferą wydarzenia.

Śledźcie koniecznie wydarzenie na Facebooku: VII Festiwal Smaków Food Trucków w Sulejówku. Tam na bieżąco pojawiać się będą informacje o tym, jakie food trucki zawitają do Sulejówka oraz pyszne konkursy.

Festiwal Smaków Food Trucków
Wstęp: bezpłatny
Data: 22-23 czerwca 2024
Miejsce: Park Glinianki w Sulejówku
Godziny: sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 20:00

Partnerzy:
Miasto Sulejówek
Browar Amber

  • autor: Ref. Oświaty, Kultury i Promocji

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

Lokalizacja Sulejówka na mapie

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie