Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

II BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH „TROPEM WILCZYM” W SULEJÓWKU

W niedzielę, 28 lutego br. 400 biegaczy i liczne grono kibiców wspólnie oddało hołd bohaterom, którzy działali w powojennym podziemiu niepodległościowym i antykomunistycznym. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Arkadiusz Śliwa Burmistrz Miasta Sulejówek. W biegu brały udział całe rodziny z dziećmi, młodzież oraz seniorzy. Po krótkiej rozgrzewce wszyscy ustawili się na linii startu. Przed startem zgromadzonych powitał Pan Ryszard Mikołajczuk ps. „Szkot”, podporucznik Wojska Polskiego, Żołnierz Wyklęty, odznaczony tytułem „Zasłużony dla Miasta Sulejówek” oraz organizator przedsięwzięcia Tadeusz Hankiewicz – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku.

Uczestnicy w mgnieniu oka pokonali dwie pętle ulicami: Bogusławskiego, Krasickiego, Harcerską, Osiedlową, Prusa, Krasickiego i Bogusławskiego - łącznie dystans 1963 metrów – to liczba symboliczna – rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek).

Na wszystkich, którzy ukończyli bieg na mecie czekały brawa, gratulacje oraz piękne pamiątkowe medale, które wręczali Pan Ryszard Mikołajczuk oraz burmistrz Arkadiusz Śliwa. I miejsce ex aequo zajęli Maciej Czyż i Piotr Bułka a II miejsce: Witold Jaworski.

Na zakończenie na uczestników biegu czekał gorący poczęstunek, a w gościnnych progach MDK - projekcja dwóch filmów o „Żołnierzach Wyklętych”.

Już teraz gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym Biegu „Tropem Wilczym”.

• autor: fot. UMS