Miasto Sulejówek

Nawigacja

Menu

Wszystkie aktualności

Treść strony

Nowa ścieżka edukacyjna na terenie Skweru „Inka” dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych

Na terenie Skweru „Inki” przy ulicy Fryderyka Chopina i Żelaznej powstała ścieżka, przy której znalazły się budki dla owadów i ptaków. Nowe rozwiązanie znacznie podniosło walory estetyczne istniejącego terenu i znacząco przyczyni się do szerzenia wiedzy na temat życia ptaków, owadów. Zwłaszcza młodzież i dzieci będą mogły oglądać świat przyrody z bliska. Projekt jest również odpowiedzią na potrzeby większości mieszkańców, którzy cenią sobie spokój i  spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Środki finansowe na budowę skweru zostały pozyskane w ramach programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”, realizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem jest wyłonienie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Na terenie gminy Sulejówek PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Kozienice - Miłosna. Ma ona strategiczne znaczenie dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego ze względuna konieczność zapewnienia zasilania północno-wschodniej i centralnej Polski oraz wyprowadzenia mocy z Elektrowni Kozienice.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

  • autor: Ref. Planowania i Realizacji Projektów
  • Skwer_Inka1
  • Skwer_Inka2
  • autor: Ref. Planowania i Realizacji Projektów

Wstecz

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie Polski