Urząd Miasta Sulejówek

czwartek, 18.01.2018
Małgorzaty, Piotra, Bogumiła
Telefon: +48 22 76-06-201
e-mail:urzad@umsulejowek.pl

Menu

Nawigacja

Treść strony

Relacja z WIECZORNICY

W niedzielę 27 stycznia w MDK miała miejsce wieczornica, poświęcona 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uczestniczący w wieczornicy wysłuchali "Marsz, marsz Polonia" a następnie głos zabrali prelegenci: burmistrz Arkadiusz Śliwa i radny Krzysztof Bożym.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla par z Sulejówka

24 lutego 2013 r. w sali Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość nadania odznaczeń gwiazd Afganistanu i Iraku przez Prezydenta RP

W dniu 19 marca br. w Urzędzie Miasta Sulejówek odbyła się uroczystość wręczenia Gwiazd Iraku i Gwiazd Afganistanu 9 żołnierzom misji wojskowych:...

ODSŁONIĘCIE TABLICY SMOLEŃSKIEJ

13 kwietnia br. w kościele pw. Maryi Matki Kościoła przy ul. Żeromskiego 18 w Sulejówku odbyło się uroczyste odsłonięcie Tablicy Smoleńskiej. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Pani Karolina Kaczorowska – wdowa po Prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim, Pani Poseł Krystyna Pawłowicz, Pan Poseł Arkadiusz Czartoryski. ...

Relacja z wycieczki rowerowej - szlakiem powstańców styczniowych

W niedzielę 21 kwietnia br. 40-osobowa grupa rowerowa wraz z Arkadiuszem Śliwą Burmistrzem Miasta wyruszyła do sąsiedniej gminy Halinów, by odwiedzić mogiły powstańców styczniowych.

Fotorelacja z obchodów Dnia Ziemi - ZS nr 2

26 kwietnia z okazji obchodów Dnia Ziemi uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Stefana Czarnieckiego po raz piąty przeszli kolorowym pochodem ulicami Sulejówka, niosąc transparenty z hasłami napominającymi do rozsądnego gospodarowania odpadami, szanowania zieleni i dbania o naszą planetę.

3 MAJA

W dniu 3 maja 2013 w Sulejówku w Kościele Maryi Matki Kościoła przy ul. Żeromskiego 18 odbyły się uroczystości upamiętniające 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji, zorganizowane przez samorządowe władze miasta. Obchody rocznicy rozpoczął koncert okolicznościowy w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej AKORD pod dyrekcją majora Edwarda Myśliwczyka, który prowadziła pani Anna Rogala – vicedyrektor Gimnazujm nr 2 im. Janusza Korczaka
w Sulejówku.

Fotorelacja z wycieczki rowerowej do Ossowa

Fotorelacja z wycieczki rekreacyjnej rowerowej do Ossowa w dniu 2 maja 2013 r., połączonej ze złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz udziałem we Mszy Św. w kaplicy Ossowskiej w rocznicę śmierci Marszałka Piłsudskiego i Generała Andersa.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W SULEJÓWKU

W piątek 17 maja w Sulejówku odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: BASIC - dla szkół podstawowych i gimnazjów oraz ADVANCED - dla szkół ponadgimnazjalnych. Zawody rozpoczęły się przed budynkiem Urzędu Miasta. W pierwszej kolejności kapitanowie drużyn zgłaszali swoje grupy do organizatora – pana Piotra Poźlewicza. W Mistrzostwach udział wzięło 10 drużyn w kategorii BASIC i 3 drużyny w kategorii ADVANCED.

SPRZĄTANIE GLINIANEK

W sobotę 18 maja br. przy Stadionie Miejskim odbył się Piknik Rodzinny na Gliniankach. Imprezę rozpoczynała akcja sprzątania Parku Glinianki. W Pikniku uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli Mieszkańcy Sulejówka, a także Burmistrz Miasta Arkadiusz Śliwa, Radni: Daniel Dąbrowski, Andrzej Lipka, Elżbieta Wasielkiewicz, Andrzej Chachulski, Janusz Czarnocki, Halina Wysocka, Maria Domańska, Zenon Izdebski oraz pracownicy Urzędu.

MARSZ MARSZAŁKA

W niedzielę 19 maja br. została przywrócona tradycja słynnego, przedwojennego marszu „Belweder – Sulejówek”. Imprezę rozpoczęto na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, koncertem Centralnego Chóru Wojska Polskiego. Po powitaniu przez Rektora oraz Dziekana Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski uroczyście otworzył Marsz patriotyczno-rekreacyjny „AWF Warszawa - Sulejówek”, a sygnalista i werbliści ogłosili jego rozpoczęcie.

URODZINY JONKAJTYSA

20 maja, w dniu urodzin Mariana Jonkajtysa, przed kamieniem pamiątkowym zmarłego aktora spotkali się: Burmistrz Miasta Arkadiusz Śliwa, Sekretarz Hanna Stefaniuk, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego Hanna Semeniuk wraz z delegacją uczniów, żona zmarłego poety – Pani Rena Rolska i Prezes Związku Inwalidów Wojennych – Pan Tadeusz Żukowski. Zebrani złożyli kwiaty i zapalili znicze, by uczcić pamięć reżysera.

15 ROCZNICA KORONACJI OBRAZU

15 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia odbyła się w kościele Marii Matki Kościoła przy ul. Żeromskiego 18 w Sulejówku. 4 czerwca br. w uroczystej Mszy Świętej wziął udział ksiądz biskup Antoni Pacyfik Dydycz. Burmistrz Miasta Arkadiusz Śliwa wygłosił przemówienie i wręczył księdzu proboszczowi pamiątkową książkę o Mazowszu, a księdzu dziekanowi Janowi Gołębiewskiemu ryngraf z wizerunkiem Matki Boskiej.

SPOTKANIA Z HISTORIĄ – WIECZÓR 3

9 czerwca w niedzielę w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku o godz. 16.00 odbyło się trzecie spotkanie z serii „Spotkania z historią”. Tematem była wolność w kontekście wyborów do Sejmu 4 czerwca 1989 r. Debatę prowadzili ...

FESTYN W SULEJÓWKU

Punktualnie o 14.00 w sobotę 8 czerwca w Sulejówku odbył się piknik z okazji Dni Miasta. Burmistrz otworzył miejską imprezę i startowaliśmy z programem.

„Na ludowo” w ZS2

8 czerwca w Zespole Szkół nr 2 w Sulejówku odbyło się Święto Szkoły pod hasłem "na ludowo". Na uczestników czekały liczne atrakcje: grill, kawiarenka, swojskie jadło, decoupage, robótki ręczne, pokaz tańca, przedstawienie koła teatralnego, mecz piłki nożnej uczniowie - nauczyciele, pokaz karate, prezentacja prac świetlicy, loteria fantowa.

PIKNIK W SP3

W niedzielę 9 czerwca po raz 23 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zorganizowała festyn pod hasłem ”Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice – szkole i miastu”.

DZIEŃ MARSZAŁKA

13 czerwca tradycyjnie przed dworkiem „Milusin” odbyły się uroczystości z okazji Święta Miasta. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz kopcem współtwórców Niepodległej Polski. Kwiaty składali: Burmistrz, Pan Krzysztof Jaraczewski, Poseł Grzegorz Woźniak, Radni Miasta Sulejówek, Kombatanci oraz delegacje szkół i przedszkoli, harcerzy, miejscowych organizacji społecznych oraz stowarzyszenia wojskowe.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

22 lipca 2013 o godz. 17.45 przed Dworkiem „Milusin” w Sulejówku, na terenie Muzeum Józefa Piłsudskiego, Prezydenci Republiki Estońskiej Toomas Hendrik Ilves i Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odsłonili tablicę pamiątkową poświęconą Wodzowi Naczelnemu Estońskich Sił Zbrojnych 1918-1920, bohaterowi walk o niepodległość Estonii 1918-1920, Mediatorowi Ligi Narodów 1920-1925, Generałowi Johanowi Laidonerowi.

Obchody 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Sulejówku

1 sierpnia w Sulejówku odbyły się uroczyste obchody 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystość powtórnego otwarcia odnowionego ogrodu pamięci Dzieci Narodzonych i Zgładzonych w hitlerowskim obozie Auschwitz – Birkenau

W niedzielę 18 sierpnia 2013 r., po wieczornej mszy świętej w kościele pw. Św. Józefa w Sulejówku, odprawionej w intencji dzieci narodzonych i zgładzonych w Auschwitz-Birkenau, dokonano powtórnego odsłonięcia odnowionego Ogrodu Pamięci. Ogród Pamięci Dzieci Narodzonych i Zgładzonych w hitlerowskim obozie Auschwitz-Birkenau został odnowiony dzięki staraniom mieszkańców i władz Miasta, z pomocą sponsorów, z inicjatywy Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Fotorelacja z wycieczki rowerowej do Ossowa w dniu 15.08.2013 r.

15 sierpnia 2013 r. 72-osobowa grupa rowerowa wraz z Arkadiuszem Śliwą Burmistrzem Miasta wyruszyła do Ossowa, by wziąć udział w uroczystościach 93 Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku „Cudu nad Wisłą”.

Wołyń – Pamiętamy

W 70 rocznicę rzezi wołyńskiej – bestialskiego mordu nacjonalistów kraińskich na ludności polskiej Kresów Wschodnich Miejski Dom Kultury uczcił pamięć pomordowanych i przypomniał tragiczną historię tamtych lat. Na spotkanie przybyło ...

Wmurowanie Aktu Erekcyjnego

W piękny, słoneczny dzień, 26 października 2013 roku, odbyła się niezwykle ważna dla mieszkańców Sulejówka uroczystość – wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego budynku Miejskiego Przedszkola nr 2 w Sulejówku Miłośnie.

Kwesta na ratowanie grobów

Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa (MKOPWiM) zorganizował w piątek 1 listopada, za zgodą ks. proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie, zbiórkę publiczną na opiekę nad grobami na cmentarzu parafialnym. Celem jest uratowanie i odnowienie mogił ofiar zbrodni wojennej Wehrmachtu z 15 września 1939 r. Część z tych grobów nie ma już opiekunów.

95. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada 2013 r. obchodziliśmy 95. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku świętowaliśmy przed Kopcem Współtwórców Niepodległej w Sulejówku już po raz 25-ty. Obchody rozpoczęła msza święta w kościele pw. Maryi Matki Kościoła w Sulejówku, którą ...

Z SĄSIEDZKĄ WIZYTĄ

W sobotę, 9 listopada br. - w przeddzień Święta Niepodległości - miłośnicy rajdów rowerowych z Sulejówka, którym towarzyszył Burmistrz - Arkadiusz Śliwa udali się na uroczystą Mszę Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny w kościele św. Brata Alberta w Wesołej.

146 ROCZNICA URODZIN MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

W dniu urodzin Marszałka - 5 grudnia 2013 r. - Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa wraz z delegacjami szkół, których patronem jest Józef Piłsudski, złożył kwiaty pod pomnikiem „Lekcja Historii” usytuowanym na skwerze Niepodległości w Sulejówku.

MIKOŁAJ W SULEJÓWKU

Najmłodsi mieszkańcy Sulejówka w dniu 8 grudnia br. oczekiwali w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na spotkanie z Mikołajem, który specjalnie dla nich przygotował drobne upominki. W postać Mikołaja wcielił się Burmistrz Miasta Sulejówek - Arkadiusz Śliwa. Organizatorem Mikołajek był Dyrektor Miejskiego Domu Kultury - Tadeusz Hankiewicz.

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU W SULEJÓWKU

17 grudnia br. harcerze z hufca ZHP Sulejówek przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na ręce Burmistrza Miasta Sulejówek - Arkadiusza Śliwy wraz z przesłaniem akcji „Wyjdź z cienia - pokaż dobro". Tegoroczne hasło ma zachęcić do pracy nad sobą i podjęcia wyzwania stawania się lepszym.

MŁODZI EUROPEJCZYCY Z WIZYTĄ W RATUSZU

W dniu 12 grudnia br. uczestnicy projektu Młodzi Europejczycy wobec zmian zachodzących w świecie pracy realizowanego w ramach Comeniusa przez Gimnazjum Nr 2 w Sulejówku i szkoły z Francji, Niemiec, Portugali, Włoch, Rumuni oraz Grecji spotkali się z Burmistrzem Miasta Sulejówek - Arkadiuszem Śliwą. W spotkaniu w ratuszu uczestniczyli: Dyrektor Gimnazjum nr 2 – Bożeny Dec i szkolny koordynator projektu - Dorota Tarkowska (nauczyciel języka francuskiego) oraz 13 nauczycieli z i 29 uczniów z zagranicy. Projekt ma na celu przybliżenie uczniom zmian, jakie zaszły w strukturze ekonomicznej Europy i pomoc w wyborze przyszłego zawodu.

XIII KONWENT WÓJTÓW I BURMISTRZÓW POWIATU MIŃSKIEGO W SULEJÓWKU

13 grudnia 2013 r. w Sulejówku spotkali się przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Mińskiego. Gospodarzem XIII konwentu był Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa. Wypracowano dwa stanowiska: w sprawie zlecenia gminom do wykonania od stycznia 2014 r. nowego zadania z zakresu administracji rządowej bez zapewnienia wystarczających środków na jego realizację oraz w sprawie zmian jakie mają być wprowadzone w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) w latach 2014-2020.

Uroczyste wręczenie nagród uczestnikom miejskiego konkursu ekologicznego „Eko – Sulejówek”

W dniu 20 grudnia 2013 r. w Sali Ślubów Urzędu Miasta w Sulejówku odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom konkursu ekologicznego „Eko – Sulejówek” przeprowadzonego w ramach zadania pn. „Organizacja miejskiego konkursu ekologicznego „Eko – Sulejówek” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 20.000,00 zł.

Aktualności

2018.01.11
Otwarte konkursy ofert

... na realizację zadania publicznego pod nazwą: prowadzenie placówek wsparcia dziennego dzieci i młodzieży wraz z dożywianiem na terenie Miasta Sulejówek.

... na realizację zadania publicznego pod nazwą: organizacja i prowadzenie imprez i zajęć sportowych, kulturalnych z promowaniem miejskiego programu profilaktyki.

... na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania sportu, rekreacji i turystyki.

2018.01.05
Ferie zimowe

Burmistrz Miasta Sulejówek organizuje dla dzieci i młodzieży z Sulejówka FERIE NA basenie w Wesolandii i LODOWISKU w Wesołej.

Wszystkich chętnych zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona.

2018.01.03
Odnowione dwa kolejne groby

Przed zakończeniem roku 2017 na cmentarzu parafialnym w Sulejówku Miłośnie odnowione zostały dwa kolejne groby ofiar zbrodni wojennej niemieckiego Wehrmachtu z 15 września 1939 r.
Odnowa sfinansowana została z pieniędzy zebranych przez wolontariuszy 1 listopada 2017 r.

Galeria zdjęć

  • Pomnik Żołnierzy A.K. Harcerskiego Batalionu "Zośka" Mieszkańców Miłosny i Sulejówka
  • Milusin - Dworek Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • Pomnik Współtwórców Polski Niepodległej i Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • „Helin" - Fundacja Heleny i Ignacego Paderewskiego. Obecnie Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.
  • "Otradno" - pierwszy dom Aleksandry i Józefa Piłsudskich
przejdź do galerii

Reklama

1% podatku dla organizacji pożytku publicznego

Urząd Miasta Sulejówek

ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek
tel. / fax (22) 76-06-201 / (22) 76-06-213
e-mail: urzad@umsulejowek.pl

Godziny urzędowania

- poniedziałek w godz. 9:00 - 18:00
- wtorek-czwartek w godz. 8:00 - 16:00
- piątek w godz. 8:00 - 15:00

Stopka

Copyright Urząd Miasta Sulejówek 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.