Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

Historyczne światło w tunelu dla Sulejówka!

Mamy przyjemność poinformować, że po ponad rocznych negocjacjach miasta z PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna, Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich oraz Ministerstwem Finansów udało się wypracować kompromis ws. planowanego tunelu w ciągu Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku!
Uroczyste podpisanie trójstronnej umowy na budowę tunelu w Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego pomiędzy Województwem Mazowieckim, PKP PLK S.A i Miastem Sulejówek odbędzie się 25 kwietnia o godz. 9.30 w Izbie Pamięci Rodziny Grabskich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Paderewskiego w Sulejówku.
W uroczystości wezmą udział m.in: Marszałek Województwa Mazowieckiego p. Adam Struzik, Wiceprezes PKP PLK S.A p.Włodzimierz Żmuda, Burmistrz Miasta Sulejówek p. Arkadiusz Śliwa, Dyrektor MZDW p. Zbigniew Ostrowski oraz Dyrektor Regionu Centralnego w Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK p. Rafał Połóg.
Umowa ta będzie jednym z pierwszych tego typu porozumienień w Polsce zawartych pomiędzy PKP PLK S.A oraz jednocześnie dwoma samorządami - gminnym i wojewódzkim, zakładająca dofinansowanie w ramach Krajowego Programu Kolejowego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.
Inwestycja zgodnie z umową zostanie podzielona na 2 etapy: projektowanie w roku 2016 i 2017, wykonanie w latach 2018-2019. Szacunkowy koszt inwestycji to 30,6 mln zł, z czego wkład PKP PLK to 11,3 mln zł, Województwa Mazowieckiego 18,2 mln zł, zaś Miasta Sulejówek 1,1 mln zł.
Planowany tunel w ciągu Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie jednocześnie pierwszą planowaną budową bezkolizyjnego przejazdu na trasie kolejowej nr 2 Warszawa-Terespol na odcinku z Warszawy do Mińska Mazowieckiego.

  • -

Wstecz

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

Lokalizacja Sulejówka na mapie

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie