Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

Jarmark "Otwarte Serca"

Choinki, aniołki, bombki, stroiki, kartki bożonarodzeniowe i całą masę innych, ręcznie robionych ozdób można było znaleźć na wyjątkowym jarmarku świątecznym, który odbył się w sobotę 17 grudnia w Sulejówku. To uczniowie Szkół „Otwartych Serc” z wielkim zapałem własnoręcznie przygotowali piękne ozdoby świąteczne, które zostały zaprezentowane w budynku szkoły przy ul. 3 Maja 36. Wydarzeniu towarzyszyła miła świąteczna atmosfera.

Wieczór Wigilijny w SP2 w Sulejówku

W piątek 16 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sulejówku odbył się Wieczór Wigilijny. Dyrektor szkoły Magdalena Sawicka powitała wszystkich uczestników uroczystości, w szczególności: Burmistrza Miasta Sulejówek Arkadiusza Śliwę, Przewodniczącego Rady Miasta Sulejówek Daniela Dąbrowskiego, ks. Kamila Stańczuka, dyrektorów szkół i instytucji z terenu Miasta Sulejówek, Radę Rodziców na czele z przewodniczącą Katarzyną Stożek, nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców i uczniów. Burmistrz Arkadiusz Śliwa wraz z Przewodniczącym Danielem Dąbrowskim złożyli życzenia świąteczne oraz przekazali dyrektorowi szkoły kosz ze słodyczami dla uczniów.

Do szkoły przybyło również Betlejemskie Światło Pokoju, które przekazali harcerze. Spotkanie uświetniły Jasełka zaprezentowane przez najmłodszych uczniów szkoły. Po przedstawieniu odbył się kiermasz świąteczny oraz wspólne kolędowanie.

Było uroczyście, było świątecznie, było pięknie. Dziękujemy za zaproszenie.

 • autor: Ref. Oświaty, Kultury i Promocji
 • DSC_0693
 • DSC_0709
 • DSC_0715
 • DSC_0716
 • DSC_0722
 • DSC_0728
 • DSC_0733
 • DSC_0736
 • DSC_0742
 • DSC_0747
 • DSC_0760
 • DSC_0767
 • DSC_0780
 • DSC_0790
 • DSC_0798
 • DSC_0804
 • DSC_0811
 • DSC_0834
 • DSC_0844
 • DSC_0847
 • DSC_0848
 • DSC_0863
 • DSC_0878
 • DSC_0889
 • DSC_0909
 • DSC_0915
 • DSC_0923
 • DSC_0928
 • autor: Ref. Oświaty, Kultury i Promocji

Obchody Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

W dniu 8 grudnia 2022 r. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku obchodziła swoje święto. Dokładnie 31 lat temu 8 grudnia 1991 r. przywrócono szkole dawne imię Marszałka Józefa Piłsudskiego i szkoła otrzymała sztandar, który towarzyszy jej w ważnych chwilach. Podczas uroczystych obchodów święta szkoły towarzyszyło motto – hasło jednego z najsłynniejszych fizyków naszych czasów Alberta Einsteina, twórcy teorii względności: „Ucz się z przeszłości, żyj teraźniejszością, patrz w przyszłość”.

Zabawa w Teatr

Dnia 8 grudnia 2022 roku w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Sulejówku odbyło się podsumowanie konkursu pt. „Zabawa w Teatr” pod patronatem Burmistrza Miasta Sulejówek Arkadiusza Śliwy. Konkurs był organizowany w ramach przedszkolnego projektu „Magia teatru”, w którym dzieci podejmują różnorodne działania aktorskie, recytatorskie, taneczne i plastyczne. Dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom konkursu wręczył Burmistrz Miasta. W konkursie uczestniczyło 49 dzieci, komisja nagrodziła następujących uczestników:

FINAŁ XI. konkursu kolędowego „KOROWÓD KOLĘDOWY” w Sulejówku

2 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Sulejówku odbył się  XI. Finał Konkursu Kolędowego „KOROWÓD KOLĘDOWY”. Organizatorem Konkursu jest Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej, która każdego roku organizuje konkurs w innej gminie powiatu mińskiego i zaprasza jako współorganizatorów gospodarzy tego miasta. W tym roku współorganizatorami Konkursu byli: Miasto Sulejówek reprezentowane przez Burmistrza Miasta Sulejówek Arkadiusza Śliwę oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Sulejówku reprezentowana przez Panią Dyrektor Hannę Semeniuk.

Uroczyste obchody 137. rocznicy urodzin generała Kazimierza Sosnkowskiego

W dniu 19 listopada br. w Sulejówku, u zbiegu ulic 11 Listopada i Dzielnej, odbyły się uroczyste obchody 137. rocznicy urodzin generała Kazimierza Sosnkowskiego. Po odegraniu Hymnu Państwowego Rzeczypospolitej Polskiej przez Orkiestrę Reprezentacyjną Wojska Polskiego głos zabrali: Poseł na Sejm RP Teresa Wargocka, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kacper Sakowicz, Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa oraz Adam Cebula przedstawiciel Stowarzyszenia Pamięci Pomnika Generała Kazimierza Sosnkowskiego w Sulejówku. Odczytany został Apel Pamięci, po którym wybrzmiała salwa honorowa. Następnie zostały złożone wiązanki kwiatów przed pomnikiem Generała Kazimierza Sosnkowskiego w Sulejówku. Na zakończenie uroczystości odegrana została Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Obchody 104 rocznicy odzyskania Niepodległości - piątek 11 listopada 2022

Główne uroczystości miejskie rozpoczęły się o godz. 16.45 na Skwerze Niepodległości. Centralnym obiektem wieczornego apelu był jak zawsze Kopiec Współtwórców Niepodległej, wsparty zaś na szabli Marszałek Polski Józef Piłsudski z pomnika symbolicznie świętował wspólnie z mieszkańcami, wpatrując się z dumą w kompanię honorową 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki pod dowództwem porucznika Huberta Szpotowicza. Bractwo Strzelców Kurkowych „Lechity” im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z Otwocka zainicjowało rozpoczęcie uroczystości wystrzałem z moździerza.

W piątek 11 listopada 2022 r. obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystości w Sulejówku rozpoczęły się na Skwerze Niepodległości przy pomniku Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego o godz. 12.00 wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego Rzeczypospolitej Polskiej w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu". Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa wręczył w tym dniu Panu Mariuszowi Jarzębskiemu Prezesowi Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Victoria Sulejówek akt nadania stadionowi miejskiemu w Sulejówku imienia Victorii 1920 roku.

Delegacja Sulejówka na pogrzebie Prezydentów II RP na Uchodźstwie

Samorządowa delegacja władz miasta ze sztandarem uczestniczyła w sobotę 12 listopada 2022 r. w dużej uroczystości państwowej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie – pogrzebie ekshumowanych z Wielkiej Brytanii szczątków Prezydentów II RP na Uchodźstwie. Funkcjonowali na podstawie Konstytucji RP tzw. kwietniowej z 1935 r. Symboliczną ciągłość państwową II RP podtrzymało kolejno ich sześciu: Władysław Raczkiewicz 1939–1947, August Zaleski 1947–1972, Stanisław Ostrowski 1972–1979, Edward Raczyński 1979–1986, Kazimierz Sabbat 1986–1989, Ryszard Kaczorowski 1989–1990.

XIV Rajd Rowerowy na Orientację pn. "Na jesiennym szlaku"

W niedzielę 25 września 2022 r. w Sulejówku odbył się XIV Rajd Rowerowy na Orientację pn. "Na jesiennym szlaku". Ze stadionu miejskiego w Sulejówku w trasę wyruszyło 118 zespołów tj. łącznie 436 uczestników - mieszkańców Sulejówka i okolicznych miejscowości. 

83. rocznica pacyfikacji Mieszkańców Długiej Szlacheckiej, Zorzy, Cechówki i Miłosny

15 września 2022 r.  pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej w Sulejówku odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary zbrodniczej pacyfikacji ludności Długiej Szlacheckiej, Zorzy, Cechówki i Miłosny, dokonanej przez niemiecki Wehrmacht 15 września 1939 r. Wymordowano wtedy łącznie prawie sto osób, stałych mieszkańców tych miejscowości oraz nieznanych z nazwisk uchodźców. Pomnik Ofiar II Wojny Światowej stał się także symbolem wojennej ofiary innych mieszkańców gminy Sulejówek: żołnierzy broniących Ojczyzny we wrześniu 1939 r., obywateli narodowości żydowskiej, którzy mieszkali głównie w Cechówce w liczbie około tysiąca i ulegli całkowitej zagładzie w niemieckich obozach śmierci, oficerów z Sulejówka, którzy trafili do radzieckich łagrów i zostali wymordowani na nieludzkiej ziemi, żołnierzy Armii Krajowej i innych oddziałów konspiracyjnych działających w Sulejówku i okolicach, harcerzy „Szarych Szeregów” uczestniczących w Powstaniu Warszawskim oraz żołnierzy z gminy Sulejówek walczących na wszystkich wojennych frontach Wschodu i Zachodu.

80. rocznica zagłady społeczności żydowskiej Cechówki/Miłosny

9 sierpnia 1942 r. Niemcy przerwali na kilka dni wywożenie do obozu zagłady w Treblince mieszkańców głównego żydowskiego getta w Warszawie, aby zlikwidować getta lokalne w kilku miejscowościach podwarszawskich. Jedną z nich była Cechówka/Miłosna w gminie Sulejówek

Pamięć niewinnych ofiar niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau

15 sierpnia przypada Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Święto Wojska Polskiego. Tego dnia w Sulejówku obchodzimy również rocznicę otwarcia 15 sierpnia 1990 r. Ogrodu Pamięci Dzieci Narodzonych i Zgładzonych w niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau

Uroczyste obchody 78.rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Sulejówku przed Pomnikiem upamiętniającym Poległych Żołnierzy Armii Krajowej Harcerskiego Batalionu „Zośka” odbyły się uroczyste obchody 78.rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Święto Miasta Sulejówek – Dzień Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

W poniedziałek 13 czerwca 2022 r. w 99. rocznicę przekazania Józefowi Piłsudskiemu Dworku Milusin w Sulejówku wzniesionego „Naczelnemu Wodzowi swemu przez Żołnierza Niepodległej Polski” Mieszkańcy Sulejówka obchodzili Święto Miasta.

Relacja z pikniku z okazji Święta Miasta Sulejówek

W dniu 11 czerwca 2022 r. na targowisku miejskim w Sulejówku odbył się piknik z okazji Święta Miasta Sulejówek. Organizację pikniku wsparli: Horus-Energia Sp. z o.o. producent i dystrybutor agregatów prądotwórczych oraz stacja paliw ATIP.

ZŁOTE GODY - 2022

MEDALE  ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE

DLA PAR Z SULEJÓWKA

 

8 czerwca 2022 roku  Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa - w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – wręczył 5 parom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczone zostały pary małżeńskie, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Uroczystość odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku  przy ul. Bogusławskiego 14A.

Odznaczeni zostali Państwo:

- Urszula i Juliusz Czechowiczowie –  50 rocznica ślubu

- Teresa i Józef Dobrowolscy -  50 rocznica ślubu

- Janina i Jan Główkowie -  61 rocznica ślubu

- Bernarda i Paweł Mikulscy -  52 rocznica ślubu 

- Krystyna i Jan Osińscy -  50 rocznica ślubu

 

Wiele ciepłych słów uznania za godne i długie pożycie małżeńskie skierował  do Jubilatów Burmistrz Arkadiusz Śliwa. Życzył wszystkim parom, aby mogli świętować następne, jeszcze bardziej dostojne jubileusze. Nie zabrakło również życzeń, by kolejne lata mijały w zdrowiu, radości i harmonii.

Na twarzach Jubilatów malowało się wzruszenie, kiedy odbierali z rąk Burmistrza medale, pamiątkowe dyplomy i bukiety kwiatów. Parom w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli ich najbliżsi. Dopełnieniem uroczystości był występ zespołu „Młodzieżówka z Sulejówka”. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. 

Wszystkim Jubilatom składamy raz jeszcze najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia, pogody ducha,  optymizmu i radości w kolejnych latach, aby upływały one nadal we wzajemnej życzliwości i miłości.

Szczególne podziękowania za okazaną gościnność kierujemy do Pana Mateusza Marszalca – Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku.

 

 • Zote_gody (1)
 • Zote_gody (10)
 • Zote_gody (11)
 • Zote_gody (12)
 • Zote_gody (13)
 • Zote_gody (14)
 • Zote_gody (15)
 • Zote_gody (16)
 • Zote_gody (17)
 • Zote_gody (18)
 • Zote_gody (19)
 • Zote_gody (2)
 • Zote_gody (20)
 • Zote_gody (21)
 • Zote_gody (22)
 • Zote_gody (23)
 • Zote_gody (24)
 • Zote_gody (25)
 • Zote_gody (26)
 • Zote_gody (27)
 • Zote_gody (28)
 • Zote_gody (29)
 • Zote_gody (3)
 • Zote_gody (30)
 • Zote_gody (31)
 • Zote_gody (32)
 • Zote_gody (33)
 • Zote_gody (34)
 • Zote_gody (35)
 • Zote_gody (36)
 • Zote_gody (37)
 • Zote_gody (38)
 • Zote_gody (39)
 • Zote_gody (4)
 • Zote_gody (40)
 • Zote_gody (41)
 • Zote_gody (42)
 • Zote_gody (43)
 • Zote_gody (44)
 • Zote_gody (45)
 • Zote_gody (5)
 • Zote_gody (6)
 • Zote_gody (7)
 • Zote_gody (8)
 • Zote_gody (9)

Dzień Dziecka w Parku Glinianki w Sulejówku

W dniu 29 maja 2022 r. odbył się Dzień Dziecka w Parku Glinianki w Sulejówku. Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele zabaw i konkurencji sportowych, w których dzieci chętnie brały udział. W programie znalazły się m.in.

XIII Rajd Rowerowy na Orientację pn. "Na wiosennym szlaku"

W niedzielę 22 maja 2022 r. w Sulejówku odbył się XIII Rajd Rowerowy na Orientację pn. "Na wiosennym szlaku". Ze stadionu miejskiego w Sulejówku w trasę wyruszyło 182 zespoły tj. łącznie 702 uczestników - mieszkańców Sulejówka i okolicznych miejscowości.

100.  ROCZNICA  URODZIN  PROFESORA  ZBIGNIEWA  WÓJCIKA 

W sobotę 29 października, czyli dokładnie w 100. rocznicę urodzin, samorząd Sulejówka ze sztandarem upamiętnił Profesora. Rano odprawiona została msza w intencji Zbigniewa Wójcika oraz Walentego Wójcika. Następnie delegacja udała się na cmentarz Stare Powązki (cywilny), gdzie na grobie Profesora złożona została wiązanka i zapalono znicze.

85-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

W dniu 5 grudnia 2022 r. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Sulejówku obchodziła 85-lecie istnienia. Z okazji szkolnego święta Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa przekazał na ręce Dyrektor Hanny Semeniuk życzenia wraz z kwiatami. Głównym elementem uroczystości było wspaniałe widowisko pt. „Opowieści ze szkolnej szafy”, podczas którego przybliżona została 85-letnia historia szkoły. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, wykazując się jednocześnie pomysłowością i kreatywnością. 

 • 318152034_582789420320519_9023280570019323076_n
 • DSC_0370
 • DSC_0374
 • DSC_0377
 • DSC_0379
 • DSC_0381
 • DSC_0383
 • DSC_0390
 • DSC_0392
 • DSC_0394
 • DSC_0410
 • DSC_0412
 • DSC_0414
 • DSC_0417
 • swieto szkoly sp1

155. rocznica urodzin Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

Z okazji przypadającej w dniu 5 grudnia 2022 r. 155. rocznicy urodzin Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego Burmistrz Miasta Arkadiusz Śliwa złożył kwiaty pod pomnikiem „Lekcja historii”. Burmistrzowi towarzyszyli: Zastępca Burmistrza Remigiusz Górniak, Radny Janusz Czarnocki oraz Jacek Zalewski.

 • DSC_0356
 • DSC_0359
 • DSC_0363

Konkurs kolęd i pastorałek w Miejskim Przedszkolu nr 2

W dniu 15 grudnia 2022 roku w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Sulejówku odbył się konkurs kolęd i pastorałek pt. „Hej kolęda, kolęda!” pod patronatem Burmistrza Miasta Sulejówek Arkadiusza Śliwy. W konkursie udział wzięło 22 dzieci z przedszkoli publicznych i niepublicznych z terenu Miasta Sulejówek, które zaprezentowały wybrane przez siebie kolędy lub pastorałki. Przedszkolaków w trzech kategoria wiekowych 3, 4 i 5-latków oceniało jury konkursowe. Ostatecznie, po zliczeniu punktów przyznawanych indywidualnie przez członków jury, przyznano po 3 nagrody i wyróżnienie w każdej kategorii. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie, a poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Dyplomy i nagrody dla wszystkich dzieci wręczył Burmistrz Miasta. Uczestnikom gratulujemy muzycznych talentów. Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi i pracownikom Miejskiego Przedszkola nr 2 za zaangażowanie i włożoną pracę w przygotowanie konkursu.

 • DSC_0581
 • DSC_0582
 • DSC_0583
 • DSC_0584
 • DSC_0595
 • DSC_0600
 • DSC_0603
 • DSC_0606
 • DSC_0609
 • DSC_0615
 • DSC_0617
 • DSC_0620
 • DSC_0624
 • DSC_0628
 • DSC_0629
 • DSC_0635
 • DSC_0636
 • DSC_0641
 • DSC_0642
 • DSC_0646
 • DSC_0649
 • DSC_0652
 • DSC_0654
 • DSC_0657
 • DSC_0661
 • DSC_0663
 • DSC_0664
 • DSC_0672
 • DSC_0676
 • DSC_0679
 • DSC_0689

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

Lokalizacja Sulejówka na mapie

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie