Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października w Szkole Podstawowej nr 1 im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku obchodzone jest ono w 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego
w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca, bo tak brzmiała pełna nazwa Komisji Edukacji Narodowej, została powołana na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przez sejm rozbiorowy 14 października 1773 roku.
 • DSC_0003
 • DSC_0004
 • DSC_0008
 • DSC_0023
 • DSC_0029
 • DSC_0039
 • DSC_0040
 • DSC_0052
 • DSC_0056
 • DSC_0059
 • DSC_0060
 • autor: Ref. Oświaty, Kultury i Promocji

54. rocznica śmierci generała Kazimierza Sosnkowskiego

W dniu 7 października br. w Sulejówku, u zbiegu ulic 11 Listopada i Dzielnej, odbyły się obchody 54. rocznicy śmierci generała Kazimierza Sosnkowskiego. Po odegraniu Hymnu Państwowego Rzeczypospolitej Polskiej głos zabrali: Zastępca Burmistrza Miasta Sulejówek Remigiusz Górniak, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kacper Sakowicz oraz w imieniu gospodarza uroczystości Stowarzyszenia Pamięci Pomnika Generała Kazimierza Sosnkowskiego w Sulejówku dr Piotr Podhorodecki. Odczytany został Apel Pamięci, po którym wybrzmiała salwa honorowa.

Tablica upamiętniająca Bolesława Duszczyka

W piątek 29.09.2023 r. przy rondzie Bolesława Duszczyka w Sulejówku-Miłośnie została odsłonięta tablica upamiętniająca Bolesława Duszczyka, wybitnego pedagoga, oficera Wojska Polskiego, społecznika oraz weterana II wojny światowej. W uroczystości odsłonięcia udział wzięli: rodzina Bolesława Duszczyka, Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa, Przewodniczący Rady Miasta Sulejówek Daniel Dąbrowski, Wicestarosta Powiatu Mińskiego Witold Kikolski, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kacper Sakowicz, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie ks. Marcin Brzeszczyński, poczty sztandarowe, radni Rady Miasta Sulejówek, przedstawiciele jednostek organizacyjnych Miasta, organizacji, stowarzyszeń oraz Mieszkańcy.

XVI Rajd Rowerowy na Orientację „Na jesiennym szlaku”

Dziękujemy ponad 680 uczestnikom XVI Rajdu Rowerowego na Orientację „Na jesiennym szlaku” za udział i wspaniałą zabawę. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za aktywny udział, zaangażowanie, a także niesamowitą atmosferę.

84. rocznica pacyfikacji Mieszkańców Długiej Szlacheckiej, Zorzy, Cechówki i Miłosny

15 września 2023 r.  pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej w Sulejówku odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary zbrodniczej pacyfikacji ludności Długiej Szlacheckiej, Zorzy, Cechówki i Miłosny, dokonanej przez niemiecki Wehrmacht 15 września 1939 r. Wymordowano wtedy łącznie prawie sto osób, stałych mieszkańców tych miejscowości oraz nieznanych z nazwisk uchodźców

Cudowne i magiczne chwile!

W sobotę 9 września 2023 r. na Stadionie Miejskim Victorii 1920 roku w Sulejówku wystawione zostało niezwykłe widowisko muzyczne pt. „Czekając na Marszałka". To była magiczna podróż przez historię, pełna emocji i muzyki.
Dopisała nie tylko świetna pogoda, ale również publiczność - na trybunach zasiadło około 1000 osób! Dziękujemy Wam, Kochani, za przybycie i gorące przyjęcie naszego widowiska. Wasza obecność uczyniła ten wieczór absolutnie wyjątkowym.

Pamięć niewinnych ofiar niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau

We wtorek 15 sierpnia w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa w Sulejówku tradycyjnie odbyła się msza św. w rocznicę otwarcia w dniu 15 sierpnia 1990 r. Ogrodu Pamięci Dzieci Narodzonych i Zgładzonych w niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau

Obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

We wtorek 1 sierpnia przed Pomnikiem upamiętniającym Poległych Żołnierzy Armii Krajowej Harcerskiego Batalionu „Zośka” odbyły się uroczyste obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tuż przed uroczystością złożone zostały kwiaty na Rondzie Stanisława Sieradzkiego "Śwista", Powstańca Warszawskiego, związanego z naszym Miastem i Hufcem ZHP im. Batalionu "Zośka" w Sulejówku.

„Czekając na Marszałka"

13 czerwca 2023 r. odbyła się premiera niezwykłego widowiska muzycznego stworzonego przez mieszkańców Sulejówka pt. „Czekając na Marszałka" z okazji 100. rocznicy przekazania Józefowi Piłsudskiemu dworku Milusin w Sulejówku przez Żołnierzy Niepodległej Polski. To właśnie w Sulejówku magiczne chwile ożyły, a talent, pasja i twórcza energia artystów stworzyły niezapomnianą historię.

100. rocznica przekazania Józefowi Piłsudskiemu Dworku Milusin w Sulejówku

13 czerwca 2023 r. w 100. rocznicę przekazania Józefowi Piłsudskiemu Dworku Milusin w Sulejówku, wzniesionego Naczelnemu Wodzowi swemu przez Żołnierza Niepodległej Polski, Mieszkańcy Sulejówka obchodzili Święto Miasta.
O godz. 17.30 licznie zgromadzone delegacje złożyły wiązanki przy Pomniku Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego oraz pod Kopcem Współtwórców Niepodległej na Skwerze Niepodległości.

Aleksandra Piłsudska patronką Miejskiego Przedszkola nr 1

Miejskie Przedszkole nr 1 w Sulejówku w wigilię Dnia Dziecka, w środę 31 maja 2023 r., uroczyście przyjęło imię Aleksandry Piłsudskiej. Wniosek o nadanie dyrektor przedszkola złożyła na podstawie jednobrzmiących uchwał Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców. Zaszczytne imię nadała placówce Rada Miasta Sulejówek uchwałą nr LIX/624/2023 z dnia 25 maja 2023 r.

3 maja 2023 - uroczyste  odsłonięcie tablicy upamiętniającej

W dniu 3 maja 2023 r. (środa) w Kościele pw. Maryi Matki Kościoła w Sulejówku odbyła się uroczystość z okazji 232 rocznicy uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji z dnia 3 maja 1791 r. O godz. 12.00 odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, a po niej nastąpiło uroczyste  odsłonięcie tablicy upamiętniającej ww. wydarzenie historyczne, ufundowanej przez Mieszkańców Sulejówka z inicjatywy Stowarzyszenia Lepszy Sulejówek.

Wizyta mieszkańców Sulejówka w Bourg la Reine 11-16 lutego 2023 r.

W dniach 11 – 16 lutego b.r. grupa 11 osób poleciała samolotem do Paryża, a docelowo do Bourg la Reine, w ramach wymiany między miastami partnerskimi.

Uroczystość SP4 w Sulejówku

Na początku uroczystości wszyscy zebrani goście oraz licznie zgromadzeni uczniowie szkoły odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie uczniowie odśpiewali Hymn Szkoły Podstawowej nr 4, którego tekst oparty jest na wierszu Janusza Korczaka pt. „Prawa dziecka”.

Polsko-Amerykański Piknik Rodzinny

Wspaniałe chwile na Polsko-Amerykańskim Pikniku Rodzinnym!
Niezapomniane spotkania z bajkowymi maskotkami, niezwykłe lekcje tańca, pokazy mody, piękne oldtimery, doskonała muzyka i wiele innych atrakcji! To wszystko czekało na nas podczas tego magicznego pikniku!

Fotorelacja z niezapomnianego Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka

Fotorelacja z niezapomnianego Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 4 czerwca w Parku Glinianki w Sulejówku!

Złote Gody

Złote Gody to wyjątkowa uroczystość nie tylko dla Jubilatów, ale także dla ich najbliższych. 14 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Józefa Marszałka Piłsudskiego w Sulejówku zostało odznaczonych Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 5 par małżeńskich, które przeżyły 50 i więcej lat w jednym związku małżeńskim.

Upamiętnienie 81. rocznicy zagłady żydowskich mieszkańców gminy Sulejówek

Reprezentanci władz samorządowych i mieszkańców Sulejówka upamiętnili 81. rocznicę zagłady społeczności żydowskiej Cechówki/Miłosny z utworzonej 1 kwietnia 1939 r. gminy Sulejówek. Tragicznym dniem ostatniej zbiórki naszych Sąsiadów był 19 sierpnia 1942 r., po przewiezieniu zamkniętymi wagonami kolejowymi zostali zagazowani w obozie zagłady Treblinka nocą 19/20 sierpnia. Biało-niebieska wiązanka z biało-czerwoną szarfą złożona została w niedzielę 20 sierpnia wieczorem pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej.  

Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W sobotę 11 listopada 2023 r. obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości w Sulejówku rozpoczęły się na Skwerze Niepodległości przy pomniku Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego o godz. 12.00 wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego Rzeczypospolitej Polskiej w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu". Hymn został zaintonowany przez Pana Grzegorza Żołyniaka - solistę Polskiej Opery Królewskiej, co dodało uroczystości jeszcze większej wyjątkowości. Po hymnie odśpiewany został dodatkowo Marsz Pierwszej Brygady - Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

Lokalizacja Sulejówka na mapie

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie