Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

NOWOROCZNE SPOTKANIE ŚRODOWISK KOMBATANCKICH

Zgodnie z corocznym zwyczajem 18 stycznia w Zespole Szkół Nr 2 przy ul. Okuniewskiej odbyło się spotkanie noworoczne środowisk kombatanckich. Uroczystość była okazją do wspomnień w miłej atmosferze. ...
Zaproszeni goście wygłosili przemówienia okolicznościowe. Następnie zostały wręczone odznaczenia za zasługi i długoletnią współpracę na rzecz Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

NIEZWYKLI KOLĘDNICY

W dniu 14 stycznia br. podopieczni Fundacji Otwartych Serc odwiedzili Burmistrza Miasta Sulejówek – Arkadiusza Śliwę. Jak na kolędników przystało przybyli w specjalnie przygotowanych strojach, z gwiazdą. ...

Święto Tańca w Gimnazjum Nr 2 w Sulejówku

Dnia 22 stycznia br. w Gimnazjum nr 2 im. J. Korczaka w Sulejówku odbyło się Święto Tańca. Cały wydarzenie zorganizowała Pani Anna Krzemień - nauczycielka języka polskiego i jednocześnie bibliotekarka. Na uroczystość zostali zaproszeni goście z Urzędu Miasta na czele z Panem Burmistrzem Arkadiuszem Śliwą jak również dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół: Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Zespołu Szkół nr 1.

Fotorelacja z Turnieju tenisa stołowego

Dnia 9-go lutego ,,Narodowy Sulejówek" oraz Liceum Ogólnokształcące w Sulejówku zorganizowali turniej tenisa stołowego.

NAGRODY I STYPENDIA DLA SPORTOWCÓW Z SULEJÓWKA

28 stycznia 2014 r. Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa wręczył nagrody młodym zawodnikom z naszego miasta osiągającym wysokie wyniki sportowe. Wyróżnieni sportowcy w wieku od 9 do 24 lat odnieśli sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych zdobywając tytuły mistrzów w sportach walki: judo, taekwondo, kickboxingu, sumo, a także w lekkoatletyce - w chodzie sportowym oraz szermierce na wózkach i sportowym tańcu towarzyskim.

Imieniny Marszałka na Skwerze Niepodległości

19 marca 2014 r. Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa wraz z Sekretarzem Miasta Hanną Stefaniuk oraz z przedstawicielami: Muzeum Józefa Piłsudskiego, szkół i organizacji pozarządowych złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka w dniu Jego imienin.

CARSKA STUDNIA W SULEJÓWKU

Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne „Exploratorzy.pl” z siedzibą w Sulejówku rozpoczęło badania zabytkowej studni na terenie Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku. Obiekt zlokalizowany jest przy granicy z gminą Halinów, niedaleko miejskiej oczyszczalni ścieków. Według uczestników eksploracji, do tej pory w Sulejówku znana była dotąd jedynie zasypana obecnie studnia z okresu funkcjonowania rembertowskiego poligonu artyleryjskiego z lat 1892-1915 znajdująca się na tyłach Placu Czarneckiego. Badany aktualnie obiekt nieznany był dotąd nie tylko wojskowym czy leśnikom, ale także większości pasjonatów zajmujących się historią poligonu.

Przedszkole rośnie jak na drożdżach

26 marca 2014 r. burmistrz Arkadiusz Śliwa i przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Daniel Dąbrowski udali się z wizytą na plac budowy Przedszkola Nr 2 przy ul. Szosowej.

Koncert ku czci Żołnierzy Niezłomnych

Koncert Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka pt. „Żołnierze Niezłomni – Podziemna Armia powraca” odbył się w niedzielę 23 marca 2014 r. o godz. 16.30 w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej. Pięknymi i poruszającymi tekstami artyści uczcili pamięć Żołnierzy Niezłomnych – bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy walcząc z bronią w ręku przeciwstawiali się sowieckiej agresji i komunistycznej propagandzie, za co byli brutalnie represjonowani i mordowani.

Mecz o życie

W niedzielę 23 marca na Stadionie Miejskim w Sulejówku odbyła się impreza charytatywna, mająca na celu wsparcie zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową byłego wieloletniego zawodnika i trenera Victorii Sulejówek – Marka Jakóbczaka. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Arkadiusz Śliwa – burmistrz Sulejówka. W organizację imprezy zaangażowało się mnóstwo osób znających Marka od lat, oraz takich które wykazały się wielkim sercem.

Turniej tenisa stołowego o puchar Burmistrza Miasta Sulejówek

W dniu 30 marca br. w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Okuniewskiej 2 odbył się turniej tenisa stołowego o puchar Burmistrza Miasta. Turniej rozpoczął się o godz. 11.00.
Rywalizowano w następujących kategoriach: kobiety, szkoła podstawowa, gimnazjum, seniorzy oraz w kategorii open. Po zawodach nagrody wręczyli: Arkadiusz Śliwa – burmistrz oraz Daniel Dąbrowski - przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta. Poniżej przedstawiamy nazwiska zwycięzców.

Turniej tenisa stołowego

W dniu 6 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjanych przy ul. Paderewskiego 29 w Sulejówku został zorganizowany turniej tenisa stołowego. Sponsorem nagród był Arkadiusz Śliwa – burmistrz oraz firma Barossa. Na turnieju stawiło się prawie 40 osób grających w trzech kategoriach: ...

Spotkanie z p. Leszkiem Żebrowskim

Sobotnie spotkanie organizowane przez Narodowy Sulejówek oraz Klub Gazety Polskiej w Sulejówku przyciągnęło około 100 osób. Wśród uczestników byli między innymi: ...

Wręczenie nagród – konkurs plastyczny

10 kwietnia 2014 r. Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego „Mieszkasz w Sulejówku złóż PIT w Urzędzie Skarbowym w Mińsku Mazowieckim – część twoich pieniędzy wróci do naszego Miasta”.

Obchody czwartej rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem

10 kwietnia 2014 r. minęły 4 lata od tragedii, w której zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński z małżonką. ...

Puchar w piłce nożnej dla Sulejówka

13 kwietnia 2014 r. w sobotę drużyna samorządowców z Sulejówka zdobyła I miejsce w piłce nożnej w XV Powiatowych Igrzyskach Samorządowych w Siennicy. Samorządowcy z terenu powiatu mińskiego, policji, wojska i straży pożarnej rywalizowali m.in. w piłce nożnej, siatkowej, szachach, tenisie ziemnym i stołowym.

Ekologiczny piknik edukacyjny „Zmień nawyki, nie klimat" - kwiecień i maj 2014

Piknik ekologiczny przy stadionie miejskim odbył się po raz pierwszy dwa lata temu. Corocznie cieszy się ogromnym powodzeniem i poparciem wśród mieszkańców, jednocząc wszystkich miłośników ekologii i przyrody.
Tegoroczne pierwsze podejście, w sobotę 26 kwietnia zepsuł ulewny deszcz. ...
I tak, w piątek 9 maja spotkaliśmy się ponownie w dużo większym gronie ...

SULEJÓWEK PAMIĘTA O MARIANIE JONKAJTYSIE

20 maja 2014 r. w Sulejówku przy pamiątkowym kamieniu poświęconym niezwykłemu mieszkańcowi naszego miasta - Marianowi Jonkajtysowi, wśród biało czerwonych kwiatów zapłonęły znicze pamięci.

I Turniej Rugby

W piątek, 23 maja 2014 r. w Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Sulejówku miało miejsce niezwykłe wydarzenie, rozegrano bowiem I Turniej Rugby pod patronatem Burmistrza Miasta Sulejówek.

Piknik Rodzinny w Miejskim Przedszkolu Nr 1

Jak co roku pod koniec maja w Miejskim Przedszkolu Nr 1 odbył się Piknik Rodzinny. Pomimo deszczowej pogody nie zabrakło dobrej zabawy.
Takie spotkania wnoszą wiele radości i niezapomnianych wrażeń dla przedszkolaków i ich rodzin, kolejne już za rok.
W tym dniu gościem przedszkola był burmistrz Arkadiusz Śliwa oraz Ks.Zbigniew Sapiejewski, którzy mimo licznych obowiązków miło spędzili z nami czas.

Rodzinny Dzień Dziecka w Miejskim Przedszkolu Nr 2

W środę 4 czerwca o godz. 14.00 w Miejskim Przedszkolu Nr 2 odbyła się uroczystość z okazji Rodzinnego Dnia Dziecka. Każda grupa przygotowała program artystyczny i przedstawiała dla mamy, taty i rodziny.

Relacja z pikniku rodzinnego pn. „Każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, co dobre jest dla Ciebie”

W dniu 31 maja 2014 r. na stadionie miejskim w Sulejówku odbył się piknik rodzinny pn. „Każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, co dobre jest dla Ciebie”. ...

Fotogaleria otworzy się po kliknięciu w zdjęcie

Fotorelacja

 • -

MITYNG LEKKOATLETYCZNY - EMOCJE I ŚWIETNA ZABAWA

Tradycyjnie VII mityng lekkoatletyczny odbył się na boisku szkolnym Gimnazjum nr 2 w Sulejówku przy ul. Narutowicza. Uczestniczyli w nim zawodnicy ze szkół podstawowych z klas IV-VI i gimnazjaliści. Zmienna, deszczowa pogoda nie przeszkodziła uczniom w świetnej zabawie i pełnej emocji, sportowej rywalizacji.

Fotogaleria otworzy się po kliknięciu w zdjęcie

FOTORELACJA - MITYNG LEKKOATLETYCZNY 2014

 • -
 • autor: fot. UMS

Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu z Języka Angielskiego

W czwartek 5 czerwca 2014 r. odbyło się rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu z Języka Angielskiego organizowanego przez Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Sulejówku pod patronatem burmistrza miasta Arkadiusza Śliwy. W konkursie wzięło udział 43 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Sulejówka.

Spotkania po latach

31 maja 2014 r. pod hasłem „Pozostańmy młodymi” odbył się VI Zjazd Absolwentów i Nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Sulejówku. Patronat honorowy nad uroczystościami objął burmistrz miasta Arkadiusz Śliwa. Właśnie w tym dniu wiele osób kończących tą wspaniałą szkołę postanowiło spotkać się po latach. Wiek nie odgrywał roli, ponieważ „Paderewiacy” to jedna wielka rodzina, która składa się z osób zdających maturę w latach pięćdziesiątych XX wieku, jak również abiturientów z roku 2004. Obchodziliśmy podwójne święto – Zjazd i 70 rocznicę powstania szkoły.

Relacja z pikniku z okazji Święta Miasta Sulejówek

W dniu 13 czerwca 2014 r. na targowisku miejskim w Sulejówku odbył się piknik z okazji Święta Miasta Sulejówek. Piknik odbył się dzięki wsparciu następujących sponsorów: Usługi Wodno-Kanalizacyjne i C.O. Mirosław Lesiński, ATIP Tadeusz Ludwiniak Ireneusz Wójcik Sp. J., PPUH Horus-Energia Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Halinowie oraz firma DOMEKO. Piknik rozpoczął się uroczystym wręczeniem odznaczeń państwowych i Polskiego Czerwonego Krzyża dla zasłużonych Honorowych Dawców Krwi z Sulejówka.

Wyniki I edycji konkursu "Sulejówek- moja mała ojczyzna"

6 czerwca 2014 roku została rozstrzygnięta I edycja międzyszkolnego konkursu poetyckiego "Sulejówek- moja mała ojczyzna".
Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz gimnazjum.
Celem konkursu było popularyzowanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży oraz zachęcanie młodych miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności.

13 CZERWCA – ŚWIETO MIASTA SULEJÓWEK

13 czerwca 2014 r. mieszkańcy Sulejówka obchodzili święto miasta. Uroczystości miały podwójny charakter. Część oficjalną rozpoczęto złożeniem kwiatów przy Kopcu Współtwórców Niepodległej i Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie na terenie dworku „Milusin” odbyła się uroczystości o charakterze patriotycznym wraz z wręczeniem tytułów „Zasłużony dla Miasta Sulejówek”. Część rozrywkową rozpoczął koncert 6-ciu kapeli muzycznych zorganizowany na targowisku miejskim. Gwiazdą wieczoru był zespół POPARZENI KAWĄ TRZY.

Następnie prowadzący uroczystość Tadeusz Hankiewicz – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku odczytał listy posłów na Sejm RP, którzy nie mogli przybyć na uroczystość.

Przewodniczący Rady Miasta SulejówekAdam Lesiński w asyście Wiceprzewodniczącej -Haliny Wysockiej uroczyście wręczyli 7 tytułów honorowych nadanych  przez Radę Miasta Sulejówek, otrzymali je: Marcjan Jagodziński (pośmiertnie),  Elżbieta Krzak, Ryszard Mikołajczuk, Zbigniew Franciszek Oktaba (pośmiertnie), Krystyna Pachnik, Waldemar Teperek, Franciszka Żerańska. W imieniu nieobecnej na uroczystości Krystyny Pachnik tytuł odebrał i odczytał przekazane przez nią podziękowanie – Adam Lesiński. Odznaczenia nadane pośmiertnie przekazano na ręce najbliższej rodziny.
Zasłużony dla miasta - Tytuły indywidualne

Grupa rekonstruktorska 7-go  pułku ułanów lubelskich nawiązując do wydarzeń z 1923 r. symbolicznie przekazała klucze do dworku „Milusin” na ręce wnuka Marszałka, Krzysztofa Jaraczewskiego.

Burmistrz  Miasta Sulejówek – Arkadiusz Śliwa wręczył nagrody zwycięzcom konkursu poetyckiego „Sulejówek – moja mała ojczyzna”. Zebrani wysłuchali nagrodzonych wierszy w wykonaniu Dagmary Hankiewicz.
I edycja konkursu "Sulejówek - moja mała ojczyzna"

Nagrody i wyróżnienia otrzymali również tegoroczni zwycięzcy VII edycji festiwalu twórczości dziecięcej i młodzieżowej JuVena organizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta Sulejówek.

Na zakończenie  mieszkańcy wysłuchali recitalu „Moja Ojczyzna” w wykonaniu Leopolda Twardowskiego z pianistą oraz koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej „AKORD” pod dyrekcją majora Edwarda Myśliwczyka i pokaz tamburmajorek.

Obchodom święta towarzyszył VII Bieg Marszałka organizowany od 2008 roku, którego  myślą przewodnią jest możliwie wierne nawiązanie do przedwojennych marszów Sulejówek – Belweder i do idei hartowania ducha i ciała młodych pokoleń propagowanej przez Marszałka. Tegoroczny bieg odbył się 14 czerwca 201 4 r.  Tego dnia zorganizowano również Turniej Tenisa Ziemnego o puchar Burmistrza Miasta Sulejówek.  15 czerwca br. Miejski Dom Kultury dla najmłodszych mieszkańców zorganizował spektakl „Mały strażak” oraz pokaz filmu „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” i spotkanie z reżyserem.

Fotorelacja

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Sulejówku

1 sierpnia o godzinie 17.00 kombatanci, harcerze oraz mieszkańcy zgromadzeni przed pomnikiem upamiętniającym „Poległych Żołnierzy Armii Krajowej Harcerskiego Batalionu „Zośka” – Mieszkańców Miłosny i Sulejówka” po raz kolejny zatrzymali się w zadumie, aby uczcić pamięć bohaterów sierpnia 1944 roku.

Obchody 94. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

15 sierpnia o 9.30 grupa rowerowa z Burmistrzem Miasta Arkadiuszem Śliwą wyruszyła rowerami do Ossowa, aby jak co roku uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej polowej dla uczczenia 94. Rocznicy Bitwy Warszawskiej w Ossowie.
O 12.00 przed Dworkiem Milusin w Sulejówku Fundacja Add Artes i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zorganizowały koncert plenerowy pt. „Powróćmy do cudownych lat”. Można było wysłuchać utworów F.Chopina, H.Warsa, J.Williamsa, J.Bocka, H.Kuźniaka w wykonaniu Julii Singalewicz-Sobczak i zespołu Geston Record.

75 rocznica pacyfikacji Mieszkańców Długiej Szlacheckiej, Cechówki i Miłosny

15 września 2014 r. o godz. 17 pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej - usytuowanym w pobliżu stadionu miejskiego - rozpoczęła się uroczystość upamiętniająca poległych podczas II wojny światowej mieszkańców naszego miasta. 75 lat temu – 15 września 1939 r. żołnierze Wehrmachtu w odwecie za postrzelenie niemieckiego oficera rozstrzelali losowo wybranych mieszkańców Miłosny, Zorzy i Cechówki, wśród których znalazły się: dzieci, kobiety i starcy.

V edycja Turnieju piłki nożnej o puchar Premiera RP

15 września 2014 r. na Orliku przy Zespole Szkół Nr 2 odbyła się V edycja turnieju o puchar Premiera RP. Turniej otworzył Burmistrz Arkadiusz Śliwa życząc uczestnikom udanej sportowej rywalizacji. Organizację sportową prowadzili animatorzy Orlika - Anna Miszto i Paweł Wolski. Spotkania sędziował Przemek Laskowski.

17 września Dzień Sybiraka – 75. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę

Światowy Dzień Sybiraka przypada w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Jak co roku, 17 września zebraliśmy się, by uczcić pamięć zesłanych na Syberię.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17.30 w Miejskim Domu Kultury. Emocjonalna, niezwykła interpretacja utworów autorstwa Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Beaty Obertyńskiej, Mariana Hemara i Zbigniewa Herberta w wykonaniu Dagmary Foniok i Tadeusza Hankiewicza poruszyła uczestników spektaklu. Ściskające za serce słowa nikogo nie pozostawiły obojętnym. Oprawa muzyczna na żywo w wykonaniu duetu smyczkowego potęgowała wzruszenie.

Fotorelacja - PIKNIK EKOLOGICZNY 2014

20 września 2014 r. na stadionie miejskim w Sulejówku odbył się piknik ekologiczny zrealizowany w ramach programu edukacji ekologicznej pn. „Eko-Sulejówek” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Fotorelacja - Strefa Kibica

20 września 2014 r. na stadionie miejskim w Sulejówku z inicjatywy Burmistrza Miasta Sulejówek została zorganizowana Strefa Kibica. Na telebimie zostały wyświetlone mecze półfinałowe Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014. Publiczność dopisała i do ostatnich chwil kibicowała naszej drużynie.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji Burmistrz Miasta Arkadiusz Śliwa po raz drugi zaprosił Seniorów naszego Miasta do wspólnego świętowania, do specjalnie przygotowanej kawiarenki w Gimnazjum nr 2 przy ul. Narutowicza 10.
W uroczystości wzięło udział wielu Seniorów, w tym zrzeszonych w lokalnych organizacjach działających na rzecz osób starszych i organizacjach kombatanckich.

„Pola nadziei” 2014

2 października br. o godz. 11.00 już po raz jedenasty mieliśmy okazję spotkać się przed Urzędem Miasta w Sulejówku na wspólnym sadzeniu „Pola nadziei” - symbolu zjednoczenia ze wszystkimi chorymi, cierpiącymi, oczekującymi naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Cebulki żonkili zakupili uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkół, wychowankowie i pracownicy przedszkoli, pracownicy Urzędu Miasta.
Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej

13 października w Zespole Szkół Nr 2 odbyła się miejska uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Pani Barbara Retka, która prowadziła uroczystość serdecznie powitała gości wśród których znaleźli się m.in.: ...

Poświęcenie pomników Świętego Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sulejówku

W czwartek 23 października o godz. 18.00 przed Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Sulejówku odsłonięto pomniki Świętego Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystego poświęcenia pomników dokonał Jego Ekscelencja Marek Solarczyk Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu ekologicznego

W dniu 24 października 2014 r. w Urzędzie Miasta Sulejówek odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom konkursu ekologicznego promującego wykorzystanie odnawialnych źródeł energii przeprowadzonego w ramach Programu edukacji ekologicznej pn. „Eko-Sulejówek”. Finaliści konkursu otrzymali z rąk Burmistrza Miasta Arkadiusza Śliwy dyplomy i atrakcyjne nagrody sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

MEDALE ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE

29 października 2014 r. w Gimnazjum Nr 2 przy ul. Narutowicza 10 odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczone zostały pary małżeńskie z co najmniej 50-letnim stażem. Medale w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa. Wśród 14 odznaczonych par znaleźli się Państwo Teresa i Władysław Teisseyre, którzy mają za sobą 65 lat małżeństwa oraz Państwo Halina i Ryszard Gadomscy z 59-letnim stażem małżeńskim.

Ślubowanie przedszkolaków w Miejskim Przedszkolu Nr 2

W środę 5 listopada najmłodsza grupa dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 została uroczyście przyjęta do grona przedszkolaków. Było to ważne wydarzenie zarówno dla dzieci i ich rodziców, jak i całego przedszkola. Nowo przyjęte dzieci stały się pełnoprawnymi przedszkolakami.

Kwesta na cmentarzu w Sulejówku-Miłośnie

Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa (MKOPWiM) drugi raz zorganizował na cmentarzu w Sulejówku-Miłośnie zbiórkę pieniędzy na odnowienie zapomnianych wojennych grobów... Zbiórka tegoroczna trwała 1-2 listopada, we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.Przy obu bramach datki do zaplombowanych puszek zbierało 29 podzielonych na zmiany wolontariuszy.

Uroczyste otwarcie placu zabaw przy ulicy Tramwajowej w Sulejówku Miłośnie

W miniony piątek, 7 listopada 2014 roku, nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw przy ulicy Tramwajowej w Sulejówku Miłośnie. Wraz z Arkadiuszem Śliwą – Burmistrzem Miasta, symboliczną wstęgę przecięły maluchy, które zgłosiły się do pomocy spośród licznie zgromadzonych na terenie obiektu dzieci.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sulejówku

11 listopada 2014 r. obchodziliśmy 96. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość tę, w tym roku świętowaliśmy przed Kopcem Współtwórców Niepodległej już po raz dwudziesty siódmy. W kościele pw. Maryi Matki Kościoła w Sulejówku o godz. 17.00 rozpoczęła się msza święta, którą odprawił w koncelebrze ksiądz Dziekan Jan Gołębiewski, oraz ksiądz Wojciech Wojno kapelan krwiodawców i strażaków w powiecie mińskim.

Pogrzeb Jadwigi Piłsudskiej-Jaraczewskiej

W piątek 21 listopada na Cmentarzu Powązkowskim (cywilnym) w Warszawie spoczęła w grobie rodzinnym Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska.

BURMISTRZ I RADNI ZŁOŻYLI ŚLUBOWANIE

1 grudnia 2014 r. podczas pierwszej, uroczystej sesji Rady Miasta Sulejówek, radni oraz Burmistrz - Arkadiusz Śliwa odebrali z rąk Miejskiej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie.

147 ROCZNICA URODZIN MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

W dniu 5 grudnia 2014 r. Burmistrz - Arkadiusz Śliwa i Przewodniczący Rady Miasta - Daniel Dąbrowski oraz Sekretarz – Hanna Stefaniuk i Radna Małgorzata Lubecka złożyli wieniec w barwach narodowych pod pomnikiem Marszałka i zapalili znicz – symbol wdzięcznej pamięci Mieszkańców Sulejówka o twórcy Niepodległej. Kwiaty dla Marszałka przynieśli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 noszącej imię Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Zespołu Szkół nr 1, w skład którego wchodzi: Szkoła Podstawowa Nr 1 imienia Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego i Gimnazjum Nr 1. Uczniom towarzyszyli dyrektorzy szkół: Elżbieta Kałużyńska i Anna Mikulska oraz Hanna Semeniuk z nauczycielem Jarosławem Nowotko.

OTWARCIE MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 2 W SULEJÓWKU (ETAP I).

6 grudnia 2014 r. uroczyście otwarto Miejskie Przedszkola nr 2 w Sulejówku (etap I). Przecięcia wstęgi dokonali reprezentanci przedszkolaków wspólnie z Burmistrzem – Arkadiuszem Śliwą i Przewodniczącym Rady – Danielem Dąbrowskim, asystowała im Dyrektor Przedszkola – Ewa Dybowska. Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie – ks. Antonii Czajkowski poświęcił pomieszczenia przedszkolne. Przenosiny do nowoczesnego, przestronnego budynku rozpoczną się już 19 stycznia br., a od lutego ruszy dodatkowa grupa 3-latków – „Motyle”.

I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Sulejówek III kadencji

11 grudnia 2014 r. podczas I sesji Młodzieżowej Rady Miasta Sulejówek III kadencji Burmistrz Arkadiusz Śliwa i Przewodniczący Rady Daniel Dąbrowski wręczyli młodzieżowym radnym listy gratulacyjne. Funkcję Opiekuna Młodzieżowej Rady Miasta będzie pełniła p. Małgorzata Lubecka - Przewodnicząca Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Sulejówek.

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

Lokalizacja Sulejówka na mapie

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie