Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

Z SĄSIEDZKĄ WIZYTĄ

 

W sobotę, 9 listopada br. - w przeddzień Święta Niepodległości - miłośnicy rajdów rowerowych z Sulejówka, którym towarzyszył Burmistrz - Arkadiusz Śliwa udali się na uroczystą Mszę Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny w  kościele św. Brata Alberta w Wesołej.

Z kościoła przemaszerowano pod pomnik Polskiej Organizacji Wojskowej na niepodległościowe obchody zorganizowane przez władze samorządowe dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy. Na pomniku, który ma formę kamienia znalazły się słowa Na polach Wawra i Zielonej w dniu 29.IV.1917 r. Józef Piłsudski ucząc Polaków bić się za wolność, ćwiczył ochotnicze wojsko zebrane potajemnie w Polskiej Organizacji Wojskowej". Przedstawicieli Sulejówka ciepłymi słowami przywitał Burmistrz Dzielnicy Wesoła – Edward  Kłos. Po apelu poległych i oddaniu salwy honorowej nastąpiło uroczyste składanie wieńców. Kwiaty - w imieniu mieszkańców Sulejówka – złożyli:  Burmistrz Arkadiusz Śliwa, Grażyna Zych i Dorotka Pieńkowska (lat 7). 

Po części oficjalnej rowerzyści z Sulejówka przemierzali malownicze, zielone tereny tzw. „górek wesołowskich” nazywanych przez Janusza Majszczyka (jednego z najlepszych piłkarzy Victorii Sulejówek) „K-2”. Wspólnie spędzone popołudnie zwieńczyło śpiewanie pieśni patriotycznych, ognisko i pieczenie tradycyjnych kiełbasek. Nie zabrakło również domowego ciasta upieczonego przez: Joannę Pieńkowską i Magdalenę Jaworską-Warzywoda. Wyjazdy rowerowe organizowane są od 10 lat i średnio uczestniczy w nich około 40 uczestników. W 2013 r. takich wyjazdów było sześć. Razem z burmistrzem uczestniczyli w nich radni: Elżbieta Wasielkiewicz, Daniel Dąbrowski, Andrzej Chachulski i Krzysztof Bożym. 

Wojciech Kisiel - organizator wypraw rowerowych - zapytany o ich cel  odowiedział: „krzewienie patriotyzmu i popularyzowanie aktywności ruchowej”. Pytanie o termin  następnej wyprawy rowerowej skwitował – „Na wiosnę, jak pogoda pozwoli”. Dodał: „W planach mamy jeszcze  pieszą wycieczkę w styczniu 2014 r.”.

Fotorelacja

 • Przed złożeniem kwiatów
  Przed złożeniem kwiatów
 • Przedstawiciele władz Dzielnicy Warszawa Wesoła składają...
  Przedstawiciele władz Dzielnicy Warszawa Wesoła składają kwiaty
 • Przedstawiciele Sulejówka składają kwiaty
  Przedstawiciele Sulejówka składają kwiaty
 • Delegacja składa kwiaty
  Delegacja składa kwiaty
 • Część grupy rowerowej z Sulejówka z Burmistrzami: Edwardem...
  Część grupy rowerowej z Sulejówka z Burmistrzami: Edwardem Kłosem i Arkadiuszem Śliwą
 • Część grupy rowerowej pod pomnikiem Polskiej Organizacji...
  Część grupy rowerowej pod pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej
 • autor: fot. W.Kisiel

Wstecz

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie Polski