Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

Święto Niepodległości wśród harcerzy

Chociaż święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości przypada dopiero 11 listopada, w tym roku harcerze z hufca Sulejówek zaczęli świętować już dzień wcześniej.

Punktualnie o 10.00 odbył się uroczysty apel rozpoczynający dwudniowy rajd poświęcony historii naszej ojczyzny – Polski oraz naszej małej ojczyzny- Sulejówka. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą ale także zwinnością i sprytem godnym legionisty Piłsudskiego, a wszystko to aby zdobyć szablę Komendanta hufca ZHP Sulejówek, która od kilku lat jest przechodnią nagroda dla najlepszej drużyny.

Pierwszego dnia harcerze wzięli udział w biegu niepodległości, podczas którego niezbędna okazała się umiejętność orientacji w terenie oraz podstawowa znajomość historii naszego miasta. Po obiedzie natomiast czekały na wszystkich niemniejsze atrakcje - wielkoformatowa gra planszowa. Jak na tak niezwykłą odmianę tej zabawy przystało, również pionki do niej nie mogły być typowe. Wcielili się w nie drużynowi przebrani za postacie z bajek. Tym razem to oni wykonywali polecenia harcerzy ze swoich drużyn.  Dzień zakończyło spotkanie z mieszkańcami miasta pod Milusinem podczas którego śpiewano pieśni patriotyczne.

Kolejny poranek przyniósł ze sobą atrakcje, tym razem głównie sprawnościowe. Paintball, wspinaczka po skrzynkach, a także slacliking (czyli chodzenie po specjalnej linie) to niektóre konkurencje, w których mógł się wykazać każdy uczestnik rajdu. Jednakże zmagania o Szablę Komendanta hufca Sulejówek mogła wygrać tylko jedna drużyna. Tym razem najlepsze się dziewczyny z 13 DH „ECHO”, serdecznie im gratulujemy albowiem walka była bardzo wyrównana.

Oczywiście świętowanie odzyskania przez Polskę Niepodległości, nie mogło się odbyć bez uroczystych obchodów, w których harcerze również wzięli udział. Msza, przepiękny koncert oraz apel poległych były momentami w których każdy mieszkaniec mógł zdać sobie sprawę jak ważna powinna być dla nas nasza ojczyzna. Harcerze wiedzą to najlepiej, starając się każdego dnia kierować trzema ważnymi dewizami: Ojczyzna, Nauka, Cnota.

Impreza mogła zostać zrealizowana dzięki finansowemu wsparciu z budżetu Miasta Sulejówek, za co serdecznie dziękujemy!

 • autor: Aleksandra Lodoń
 • Jedym z punktów rajdu była bitwa paintballowa
  Jedym z punktów rajdu była bitwa paintballowa
  • autor: Magda Gąsiorowska - Hufiec Sulejówek
 • Nietypowe pionki - kadra wcieliła się w postacie z bajek
  Nietypowe pionki - kadra wcieliła się w postacie z bajek
  • autor: Magda Gąsiorowska - Hufiec Sulejówek

Wstecz

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie Polski