Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

Razem możemy więcej

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Właśnie tak brzmiało hasło tegorocznej wymiany zagranicznej, którą już tradycyjnie zorganizował Hufiec ZHP Sulejówek. Grupa łużycka (mniejszość niemiecka) oraz francuska gościły w naszym kraju przez dziesięć niezapomnianych i pełnych wrażeń dni.

Pierwszy dzień pobytu minął na integracji, która pozwoliła na wzajemnie poznanie się i zawarcie nowych, międzynarodowych znajomości. Następnie z Sulejówka ruszyliśmy do krainy tysiąca jezior, gdzie w malowniczej miejscowości Zyzdrojowa Wola dołączyliśmy do harcerzy z naszego hufca. Podczas obozu wzięliśmy udział w olimpiadzie sportowej osiągając bardzo dobre wyniki, wspinaliśmy się w parku linowym oraz uczestniczyliśmy w ślubach obozowych. Będąc na Mazurach nie mogliśmy ominąć takich atrakcji jak rejs statkiem, spływ kajakowy czy zwiedzanie kwatery Hitlera w Wilczym Szańcu. Po czterech dniach wróciliśmy do Sulejówka, ale nie był to koniec atrakcji. Odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, które wywarło na naszych gościach niemałe wrażenie, spacerowaliśmy po starówce podziwiając między innymi Zamek Królewski czy Pomnik Małego Powstańca. W naszym planie znalazła się również wizyta na basenie, w multimedialnym parku fontann i w Łazienkach Królewskich. Wieczorami spędzaliśmy czas na zajęciach, dzięki którym lepiej poznaliśmy kraje naszych przyjaciół. Ostatniego dnia udaliśmy się do lubianego i chętnie odwiedzanego ogrodu zoologicznego oraz sprawdziliśmy swoje umiejętności podczas gry w kręgle.

 Dzięki temu projektowi każdy z nas miał okazję do wykorzystania w praktyce oraz podszlifowania języka obcego, którego uczy się w szkole. Był to nie tylko czas zabawy i relaksu, ale także uczenia w działaniu i pracy w grupie. Wspólne zajęcia pozwoliły na przełamanie barier i lepsze poznanie oraz integrację z młodzieżą z naszych partnerskich organizacji.

Szkoda, że pobyt grupy francuskiej i niemieckiej minął bardzo szybko. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy w tym samym gronie, a nawet większym i będziemy mogli zawrzeć nowe znajomości i odwiedzić nowe, równie ciekawe zakątki naszego kraju.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3 i jej pracownikom za miłe przyjęcie i goszczenie naszej grupy podczas corocznego obozu. Projekt nie odbyłby się także bez wsparcia finansowego Miasta Sulejówek i znaczącej pomocy organizacji "Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży".

pwd. Justyna Domańska

phm. Michał Budzik

 

  • „Poznawanie historii było jednym z elementów naszego...
    „Poznawanie historii było jednym z elementów naszego projektu”
    • autor: Michał Budzik
  • „Zajęcia w parku linowym dostarczyły uczestnikom wielu...
    „Zajęcia w parku linowym dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń”
    • autor: Michał Budzik

Wstecz

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie Polski