Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

Koncert Kolędowo - Noworoczny 6 stycznia 2019

Koncert odbędzie się 6 stycznia 2019 o godz. 17:00 w sali OSP w Sulejówku, ul. Aleksandra Świętochowskiego 15/17. Wstęp wolny. Zapraszamy!

MEDALE ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE DLA PAR Z SULEJÓWKA

16 stycznia 2019 roku Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa – w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – wręczył 12 parom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczone zostały pary małżeńskie, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku przy ul. Paderewskiego 29 w Izbie Pamięci Rodziny Grabskich.

Cały Sulejówek kocha Małgosię! Akcja charytatywna dla Małgosi!

W niedzielę 24 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sulejówku odbyło się wydarzenie Cały Sulejówek kocha Małgosię! Akcja charytatywna dla Małgosi! Akcja dedykowana była Małgosi 17-miesięcznej mieszkance Sulejówka, u której zdiagnozowano niezmiernie rzadko występującą chorobę genetyczną Canavan. Specjalnie dla Małgosi na scenie wystąpili bardzo licznie zgromadzeni młodzi artyści z Sulejówka: przedszkolaki z Miejskich Przedszkoli nr 1 i nr 2, uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, nr 2, nr 3 i nr 4, absolwenci Gimnazjum nr 2, wokalistki i tancerze z Miejskiego Domu Kultury.

Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego

W niedzielę 17 marca br. Miasto Sulejówek zorganizowało uroczystość z okazji imienin Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Pałacu dla Seniora w Sulejówku, który udostępnił swe piękne i nowoczesne wnętrza na organizację tej uroczystości. O godz. 15.00 Pałac zapełnił się Mieszkańcami oraz zaproszonymi gośćmi, których powitał Arkadiusz Śliwa Burmistrz Miasta Sulejówek.

SPOTKANIE BURMISTRZA ZE STYPENDYSTAMI SPORTOWYMI Z SULEJÓWKA

We wtorek 15 stycznia 2019 r. Burmistrz Arkadiusza Śliwa spotkał się z najlepszymi sportowcami z Sulejówka.
  • Akcja

Towarzystwo Przyjaciół Sulejówka zaprasza na ...

  • Plakat

Konkurs plastyczny "Prezent imieninowy dla Marszałka"

Burmistrz Miasta Sulejówek zaprasza dzieci z przedszkoli i uczniów szkół zlokalizowanych na terenie Miasta Sulejówek oraz uczniów mieszkających na terenie Miasta Sulejówek do udziału w konkursie plastycznym „Prezent imieninowy dla Marszałka”. Zadaniem uczestników konkursu jest własnoręczne wykonanie dowolną techniką prezentu imieninowego dla Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

Imieniny Marszałka - 17 marca

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców na imieniny Marszałka Piłsudskiego, które odbędą się w niedzielę 17 marca br. w Pałacu dla Seniora w Sulejówku. . A dzieci zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, którego przedmiotem jest własnoręczne wykonanie dowolną techniką prezentu imieninowego dla Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

Zapraszamy na koncert charytatywny dla MAŁGOSI !!!

Alicja Węgorzewska - znana polska śpiewaczka operowa - zaśpiewa dla MAŁGOSI !!! 28 kwietnia (niedziela) godz. 13:20
miejsce: Parafia Przemienienia Pańskiego (Kościół) Sulejówek - Miłosna, ul. Armii Krajowej 34

Uroczysta msza święta za naszą Grupę Rowerową z Sulejówka dn. 11.05.2019 r. o godz. 18:00

Dnia 11 maja o godz. 18:00 w kościele Księży Marianów w Sulejówku odbędzie się uroczysta msza święta za naszą Grupę Rowerową z Sulejówka. W trakcie mszy zostanie poświęcona figurka Matki Boskiej, którą odnowiliśmy i ocaliliśmy przed zniszczeniem. Następnie przy udziale księdza figurka Matki Boskiej zostanie odprowadzona i zawieszona na miejscu, w którym wisiała kilkadziesiąt lat. Rowerzyści spotykają się o godz. 17:20 przy przedszkolu nr 1, ul. Paderewskiego 47. Będę wdzięczny wszystkim rowerzystom, którzy przybędą na nasze spotkanie. Ci, którzy nie mogą przyjechać rowerem spotykają się przy kościele Księży Marianów o godz. 17:50.

Zaprasza Wojciech Kisiel wraz z Grupą Rowerową z Sulejówka.

Szanowni Państwo, z okazji 84. rocznicy śmierci Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego bardzo serdecznie zapraszam do wspólnego złożenia kwiatów pod pomnikiem Marszałka

w poniedziałek 13 maja 2019 r. o godz. 11.00.

Koncert Charytatywny w Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka "Dla Bartka"

W bieżącym roku szkolnym Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka kontynuowało zbiórkę plastikowych nakrętek. Wszystkie klasy brały udział w corocznym Międzyklasowym Konkursie Nakrętkowym.

DZIEŃ DZIECKA 2019 – 1 czerwca 2019 r. nad Kolejniakiem

Zarząd Koła nr 53 serdecznie zaprasza do udziału w Zawodach spławikowych dla dzieci o Puchar Prezesa Koła nr. 53 przy Ministerstwie Sprawiedliwości, organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Zawody po raz kolejny odbywać będą się pod patronatem Burmistrza Miasta Sulejówek.

84 ROCZNICA ŚMIERCI MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

13 maja 2019 r. Burmistrz Arkadiusz Śliwa złożył kwiaty pod pomnikiem „Lekcja Historii”

III Turniej Pierwszej Pomocy o Puchar Burmistrza Miasta Sulejówek

16 maja br. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku odbył się III Turniej Pierwszej Pomocy o Puchar Burmistrza Miasta Sulejówek

IX Rajd Rowerowy na Orientację pn. "Na wiosennym szlaku"

W niedzielę 19 maja 2019 r. w Sulejówku odbył się IX Rajd Rowerowy na Orientację pn. "Na wiosennym szlaku". Na 9. edycję Rajdu zapisało się 269 zespołów 1-9 osobowych tj. łącznie 1.090 uczestników. 19 maja o godz. 11.45 ze stadionu miejskiego w Sulejówku w trasę wyruszyło 219 zespołów tj. łącznie 839 uczestników - mieszkańców Sulejówka i okolicznych miejscowości.

Akcja dla Bartka 2018-2019

W czwartek 16 maja 2019 r. uroczystym Koncertem Charytatywnym „Dla Bartka” zakończyliśmy całoroczną akcję pomocy dla 7-letniego mieszkańca Sulejówka - Bartka, który urodził się w dużej zamartwicy okołoporodowej. Uraz okołoporodowy zostawił po sobie ślad w postaci mózgowego porażenia dziecięcego czterokończynowego i padaczki lekoopornej.

Relacja z pikniku rodzinnego w Sulejówku

W dniu 1 czerwca 2019 r. na Stadionie Miejskim w Sulejówku odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Organizację pikniku wsparły: Horus-Energia Sp. z o.o., Stacja Paliw ATIP, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sulejówku, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sulejówku, Miejskie Przedszkola nr 1 i 2, Szkoły Podstawowe nr 3, 4 i 2, Miejski Dom Kultury w Sulejówku, Szkoły Specjalne Otwartych Serc, Planeta Kreacji Akademia Twórczego Rozwoju i Edukacji, Cukiernia Babeczki, Prywatne Centrum Kultury Sulejówek Miłosna, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum imienia Zofii i Jędrzeja Moraczewskich, Sufiks - Szkolenia Językowe, Strefa Ruchu Kameralny klub Fitness, Klub Sportowy Tae.

Święto Miasta Sulejówek – Dzień Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

13 czerwca 2019 r. w 96. rocznicę przekazania Józefowi Piłsudskiemu Dworku Milusin w Sulejówku wzniesionego „Naczelnemu Wodzowi swemu przez Żołnierza Niepodległej Polski” Mieszkańcy Sulejówka obchodzili Święto Miasta.

Relacja z pikniku z okazji Święta Miasta Sulejówek

W dniu 15 czerwca 2019 r. na targowisku miejskim w Sulejówku odbył się piknik z okazji Święta Miasta Sulejówek. Organizację pikniku wsparli: Horus-Energia Sp. z o.o. producent i dystrybutor agregatów prądotwórczych oraz stacja paliw ATIP.

Zawody Spławikowe

W dniu 1 czerwca 2019 r. nad zbiornikiem ,,Kolejniak’’ w Sulejówku, odbyły się spławikowe zawody wędkarskie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka o Puchar Prezesa Koła nr 53 PZW przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Tradycyjnie, patronatem honorowym zawody objął Burmistrz Miasta Sulejówek pan Arkadiusz Śliwa.

Sprawozdanie z VII Zjazdu Absolwentów i Nauczycieli LO im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku

W dniu 1 czerwca 2019 r. odbył się VII Zjazd Absolwentów i Nauczycieli LO im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku pod hasłem „Niech we wspomnieniach powróci młodość” połączony z 75. rocznicą powstania szkoły.

80. rocznica pacyfikacji Mieszkańców Miłosny, Zorzy, Cechówki i Długiej Szlacheckiej

15 września 2019 r. w Sulejówku-Miłośnie odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary zbrodniczej pacyfikacji ludności Długiej Szlacheckiej, Zorzy, Cechówki i Miłosny, dokonanej przez niemiecki Wehrmacht 15 września 1939 r. Wymordowano wtedy łącznie prawie sto osób, stałych mieszkańców tych miejscowości oraz nieznanych z nazwisk uchodźców.

„Sulejówek kocha zwierzaki”

W dniu 21.09.2019 r. na boisku Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka przy ulicy Narutowicza 10 w Sulejówku Miłośnie odbyła się impreza charytatywna pod nazwą „Sulejówek kocha zwierzaki” na rzecz grupy wolontariuszy Zwierzęta Sulejówek działającej w ramach Fundacji Azylu Koci Świat.

X Rajd Rowerowy na Orientację pn. "Na jesiennym szlaku"

W niedzielę 6 października 2019 r. w Sulejówku odbył się X Rajd Rowerowy na Orientację pn. "Na jesiennym szlaku". W samo południe ze stadionu miejskiego w Sulejówku w trasę wyruszyło łącznie 218 zespołów tj. 894 uczestników - mieszkańców Sulejówka i okolicznych miejscowości.

Kulturalnie - Kulinarnie podczas X Rajdu Rowerowego na Orientację pn. "Na jesiennym szlaku"

W niedzielę 6 października 2019 r. w Sulejówku odbył się X Rajd Rowerowy na Orientację pn. "Na jesiennym szlaku".

101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Uroczystości w Sulejówku rozpoczęły się przy Kopcu Współtwórców Niepodległej u zbiegu Al. Piłsudskiego i ul. Paderewskiego o godz. 12.00 wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego Rzeczypospolitej Polskiej w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu".

MEDALE ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE DLA PAR Z SULEJÓWKA

13 par małżeńskich z terenu miasta Sulejówek świętowało 5 grudnia 2019 roku Złote Gody. Odznaczone zostały pary małżeńskie, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Sulejówku przy ul. Narutowicza 10.

IV Jarmark Bożonarodzeniowy Sulejówek 2019

W niedzielę 15 grudnia 2019 r. w Sulejówku odbył się IV Jarmark Bożonarodzeniowy. Na początku wszystkich zgromadzonych Mieszkańców powitał Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa oraz Proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ks. prof. dr hab. Krzysztof Kietliński

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

Lokalizacja Sulejówka na mapie

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie