Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

Uroczystość powtórnego otwarcia odnowionego ogrodu pamięci Dzieci Narodzonych i Zgładzonych w hitlerowskim obozie Auschwitz – Birkenau

Powtórne otwarcie odnowionego Ogrodu Pamięci
Dzieci Narodzonych i Zgładzonych
w hitlerowskim obozie Auschwitz-Birkenau

W niedzielę 18 sierpnia 2013 r., po wieczornej mszy świętej w kościele pw. Św. Józefa w Sulejówku, odprawionej w  intencji dzieci narodzonych i zgładzonych w Auschwitz-Birkenau, dokonano powtórnego odsłonięcia odnowionego Ogrodu Pamięci. Ogród Pamięci Dzieci Narodzonych i Zgładzonych w hitlerowskim obozie Auschwitz-Birkenau został odnowiony dzięki staraniom mieszkańców i władz Miasta, z pomocą sponsorów, z inicjatywy Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Po przemówieniu Burmistrza Arkadiusza Śliwy, które zamieszczamy poniżej,  uroczyście odsłonięto tablicę odnowionego Ogrodu, a ks. Michał Kozak poświęcił kapliczkę Pietá. W krótkim programie literacko-muzycznym wystąpili przedstawiciele Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku. W uroczystości wziął udział również pierwszy Burmistrz Sulejówka Sławomir Lamowski, bowiem 15 sierpnia 1990 roku w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny dokonano otwarcia Ogrodu Pamięci.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości oraz do obejrzenia filmu.

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

Lokalizacja Sulejówka na mapie

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie