Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

Każdy z nas może stać się Przyjacielem Świata !

 

Każdy z nas może stać się Przyjacielem Świata !

W sobotę 15 grudnia, od samego rana w Zespole Szkół nr 2 w Sulejówku trwała wytężona praca , a wszystko za sprawą Warsztatów „Przyjaciel Świata”.  Długie przygotowania opłaciły się- punktualnie o 11 wszystko było gotowe na pojawienie się uczestników, a goście z całego świata czekali już tylko na to, aby móc przekazać dzieciom jak najwięcej ciekawych informacji na temat miejsc, z których pochodzą.

Na początku każdy miał okazję wziąć udział w krótkim quizie sprawdzającym ogólną wiedzę o świecie. Jak się okazało, była ona całkiem niezła – dzieci poprawnie odpowiadały na większość zadawanych pytań. A  nie były one wcale takie łatwe!

Następnie wszyscy zostali podzieleni na grupy i każdy z uczestników otrzymał „Złoty Bilet” na przejazd koleją. Aby się nie zgubić, grupy otrzymały mapy z zaznaczoną kolejnością odwiedzanych miejsc. Wreszcie ekspres ruszył! Wszyscy podążyli na punkty, aby poznać zwyczaje obowiązujące w poszczególnych państwach i wykonać zadania. W Tanzanii dzieci bawiły się w zabawę Mwindaji na swala (Myśliwy i gazela) i uczyły się jak zachowywać się na polowaniu. W Meksyku tworzyły własne tradycyjne ozdoby i biżuterię z koralików, w Pakistanie grały w Rangoli, w Chinach zaś uczyły się pisać po chińsku na glinianych tabliczkach.  Jak przystało na Francję, państwo miłośników żabich udek, dzieci robiły z papieru skaczące żabki, a w Grecji uczyły się tańczyć Zorbę! Nie zabrakło oczywiście odwiedzin w Polsce, gdzie każda z grup przygotowała plakat z wizerunkiem bociana, aby zachęcić obcokrajowców do odwiedzenia naszej ojczyzny. Po tak wielu wyczerpujących zadaniach uczestnicy mogli odpocząć w Hiszpanii i posilić się, korzystając ze sjesty. Po odwiedzeniu wszystkich państw dzieci i goście zebrali się, aby wspólnie odtańczyć zorbę.

Każdy z uczestników powrócił do doku z dyplomem „Przyjaciela Świata”, przypinką upamiętniającą imprezę, słodkim upominkiem oraz wspaniałymi wspomnieniami.

Do widzenia!

Adios!

Totsiens!

الوداع !

Adieu!

Αντίο!

Impreza nie odbyłaby się gdyby nie finansowe wsparcie z środków budżetu Miasta Sulejówek oraz hufca ZHP Sulejówek, za co serdecznie dziękujemy !

 • autor: Anna Czesuch
 • Powitanie gości z całego świata
  Powitanie gości z całego świata
  • autor: fot. Katarzyna Kamińska
 • Chwila zadumy nad pytaniami z quizu
  Chwila zadumy nad pytaniami z quizu
  • autor: fot. Katarzyna Kamińska
 • Po biżuterię do Meksyku
  Po biżuterię do Meksyku
  • autor: fot. Katarzyna Kamińska

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

Lokalizacja Sulejówka na mapie

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie