Miasto Sulejówek

Nawigacja

Menu

Wszystkie aktualności

Treść strony

Zaproszenie

                                                                               ZAPROSZENIE

W końcu listopada 2022, w Sulejówku,  rozpoczęło działalność nowe stowarzyszenie  do spraw współpracy z miastami partnerskimi. Inspiracją była praca stowarzyszenia ARAI (Association Réginaburgienne d’Amitiés Internationales)
 w Bourg-la-Reine we Francji, które jest jednym z trzech miast partnerskich Sulejówka. Stowarzyszenie zostało powołane na spotkaniu założycielskim w dniu 13 lipca i zarejestrowane w KRS pod nazwą Stowarzyszenie Przyjaźni i Współpracy "Bez granic" w końcu listopada  b.r.
Celem stowarzyszenia jest wsparcie władz miasta w rozwijaniu współpracy ze stowarzyszeniem  ARAI z Bourg-la-Reine i społecznościami  innych miast partnerskich, inicjowanie nowych form współpracy obejmujących dzieci, młodzież i szkoły, grupy sportowe i artystyczne  oraz pozyskiwanie pozabudżetowych środków finansowych.  (np. z funduszy europejskich).
Na spotkaniu założycielskim członkami założycielami zostało 18 uczestników zebrania, oraz został wybrany tymczasowy zarząd  w składzie:
Robert Woźnica – prezes stowarzyszenia;  Urszula Wielogórska – viceprezes  i  Janusz Kawalec – skarbnik oraz komisja rewizyjna w składzie: Marcin Jóźwicki, Ewa Malesa i Mariusz Wingrowicz. Serdecznie zapraszamy do wstąpienia do stowarzyszenia i działania wspólnie na rzecz rozwoju współpracy z miastami partnerskimi. Zachęcamy do przesyłania swoich zgłoszeń na adres mailowy spiwbezgranic@gmail.com. Deklaracje członkowską wyślemy w odpowiedzi na maila.

Składka członkowska wynosi 10 zł miesięcznie.
                                                                                                                                       Prezes Stowarzyszenia

                                                                                                                                             Robert Woźnica 

Wstecz

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

Lokalizacja Sulejówka na mapie

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie