Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

Kwesta na ratowanie grobów

Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa (MKOPWiM) zorganizował w piątek 1 listopada, za zgodą ks. proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie, zbiórkę publiczną na opiekę nad grobami na cmentarzu parafialnym. Celem jest uratowanie i odnowienie mogił ofiar zbrodni wojennej Wehrmachtu z 15 września 1939 r. Część z tych grobów nie ma już opiekunów.

W dniu Wszystkich Świętych wolontariusze kwestowali z puszkami w godzinach 8–17 przy obu wejściach na cmentarz. Byli wśród nich członkowie MKOPWiM z burmistrzem na czele, radni miasta i powiatu oraz młodzież Narodowego Sulejówka. Spośród kilku zaproszonych mieszkańców miasta znanych z telewizji włączył się do zbiórki popularny aktor Rafał Królikowski. 

Złożona z wolontariuszy komisja przeliczyła zebrane pieniądze bezpośrednio po kweście w gabinecie burmistrza. W sumie zebrano 8.545 zł. Kwota ta obejmuje również przeliczone po kursie NBP wyjęte z puszek waluty obce – 3 euro oraz 2 funty brytyjskie. W poniedziałek 4 listopada kwota 8.545 zł została wpłacona na wyodrębnione konto bankowe, którego dysponentem jest MKOPWiM. Wkrótce podjęta zostanie decyzja w sprawie przeznaczenia zebranych pieniędzy oraz wyboru opuszczonych grobów z 15 września 1939 r. do odnowienia w pierwszej kolejności.

  • autor: Jacek Zalewski
  • -
  • -
  • autor: fot. J.Zalewski

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

Lokalizacja Sulejówka na mapie

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie