Miasto Sulejówek

Nawigacja

Treść strony

Pobyt młodzieży z Białorusi

 

W ostatnią środę 28 marca 2012 r. Sulejówek odwiedziła grupa trzynastu polskich harcerek i harcerzy ze szkoły w Wołkowysku na Białorusi, których pobyt w Polsce organizowała Wspólnota Polska, pan Cezary Jurkiewicz. Oto jak wyglądał czas spędzony przez nich w naszym mieście.

O godzinie 915 grupa przybyła do Milusina z Wawra, w którym mieszkali w szkole sióstr Felicjanek. W Milusinie nastąpiła projekcja filmu o Józefie Piłsudskim. Następnie, w towarzystwie pań Elżbiety Welter i Teresy Śliwy grupa udała się na krótki spacer ulicami Sulejówka. Po spacerze harcerze zostali przyjęci w Liceum im. Ignacego Jana Paderewskiego. Tam czekał na nich poczęstunek. Po krótkiej rozmowie z dyrekcją placówki, zwiedzeniu szkoły i obejrzeniu prezentacji wycieczka udała się do Urzędu Miasta, gdzie czekał na nich Burmistrz Arkadiusz Śliwa oraz Sekretarz Miasta Hanna Stefaniuk. Stamtąd grupa przeszła na Stadion Miejski, gdzie harcerze otrzymali drobne upominki od władz miasta, które ich bardzo ucieszyły. Chłopcy mieli okazję pograć w piłkę, a dziewczyny powygrzewać się w pięknym słońcu.

Około godziny 14 młodzież opuściła Sulejówek. Z Polski harcerze wyjechali w sobotę 30 marca 2012 r. Mamy nadzieję, że po wizycie  w naszym mieście zostaną im same dobre wspomnienia, a nasze relacje z wołkowyskimi harcerzami nie zakończą się na tym jednorazowym wydarzeniem.

  • autor: Michał Kowalski
  • -

Banery

Stopka

 

Urząd Miasta Sulejówek
ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek

 

tel.  +48 22 76-06-201
fax. +48 22 76-06-213

urzad@umsulejowek.pl
ePUAP: /ums/SkrytkaESP

Lokalizacja Sulejówka na mapie

[obiekt mapy] Lokalizacja Sulejówka na mapie